понеделник, 31 август 2009 г.

Наполи победи Ливорно с два гола на Куалярела

Неаполитанци, водени от Роберто Донадони, показаха класа и напълно заслужено победиха в този мач. С два гола на италианският национал Фабио Куалярела и един на Хамшик Наполи спечели с 3:1 домакинството си на Ливорно.

По този начин тимът на Роберто Донадони спечели първи точки в калчото през новия сезон. Голаджията на домакините и "Скуадра адзура" - Куалярела, който след десет дни ще се изправи срещу българските национали в световна квалификация, бе точен още в десетата минута на мача. Малко след това и Хамшик наниза гол, с което неаполитанците взеха комфортен аванс.

След подновяването на играта Лукарели с глава намали резултата, но Куалярела се възползва от грешка в отбраната на гостите в 83-ата минута, с което подпечата успеха на бившия тим на Диего Марадона.

Napoli-Livorno 3-1

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Contini, Maggio, Gargano, Cigarini (30' st Bogliacino), Hamsik, Datolo (11' st Zuniga), Lavezzi, Quagliarella (43' st Hoffer). A disp. Iezzo, Santacroce, Blasi, Denis. All. Donadoni

Livorno: De Lucia, Raimondi, Diniz, Perticone, Pieri, Filippini (42' st Cellerino), Candreva, Bergvold (1' st Moro), Pulzetti, Tavano (29' st Danilevicius), Lucarelli. A disp. Benussi, Rivas, Marchini, Vitale. All. Russo

Arbitro: De Marco di Chiavari
Голмайстори : 10' pt Quagliarella (N), 36' pt Hamsik (N), 48' st Lucarelli (L), 83' st Quagliarella
Жълти картони: Quagliarella, Lucarelli. Червен картон : Pieri (L) 90-мин. за втори жълт.