неделя, 16 май 2010 г.

Сампдория в Шампионска лига, Наполи в Лига Европа.

Сампдория стигна до много ценна победа над Наполи с 1:0, която праща „моряците” в плейофната фаза на Шампионска лига. Победата за Самп донесе един от най-добрите играчи на „моряците” през тази година Джанпауло Пацини в 51-ата минута.

Първото полувреме бе много интересно, макар и феновете на „Луиджи Ферара” да не станаха свидетели на попадение. Двата отбора си размениха по няколко опасни положения, но вратарите си свършиха добре работата и резултат нямаше. Втората част се оказа ключова за домакините, защото в 51-ата минута Пацини откри резултата, след като получи топката по въздуха, а за нападателя не оставаше нищо друго освен да наниже топката в мрежата от няколко метра – 1:0.

В друга среща от последния кръг на Серия „А” отборът на Палермо победи изпадналия Аталанта 2:1. Гостите от Палермо се бореха за четвъртата позиция, която дава право на участие в Шампионска лига, но победата на Самп не позволи на „росанерите” да я заемат и така остават на 5-а позиция, което значи, че те ще играят в Лига Европа.

Гостите поведоха в 12-ата минута чрез Кавани, но допуснаха да бъдат изравнени в 48-ата минута от Чераволо. Крайното 2:1 оформи Кавани, който се разписа от дузпа в последните секунди на срещата.

SAMPDORIA (4-4-2): 30 Storari; 8 Zauri, 28 Gastaldello, 6 Lucchini, 3 Ziegler; 77 Semioli, 17 Palombo, 12 Tissone, 7 Mannini; 10 Pazzini, 99 Cassano. A disposizione: 23 M.Cassano, 13 Rossi, 22 Cacciatore, 20 Padalino, 16 Poli, 18 Guberti, 9 Pozzi. All. Delneri

NAPOLI
(3-4-2-1): 26 De Sanctis; 13 Santacroce, , 28 Cannavaro, 2 Grava; 6 Aronica; 11 Maggio, 21 Cigarini, 5 Pazienza, 8 Dossena; 27 Quagliarella, 16 Zuniga; 19 Denis. A disposizione: 1 Iezzo, 6 Aronica, 77 Rinaudo, 77 Rullo, 18 Bogliacino, 91 Maiello, 9 Hoffer. All. Mazzarri