понеделник, 22 август 2011 г.

Неапол полудя - 27 000 на тренировка

Еуфорията в Неапол от историческото първо класиране на Наполи в групите на Шампионската лига продължава. 10 дни преди старта на сезона цели 27 000 тифози се изсипаха на тренировката на стадион "Сан Паоло", където наставникът Валтер Мадзари бе разделил тима на две за двустранната игра. Специалистът избра едни състави, а след това на почивката ги размени. "Оранжевите" спечелиха с 4:2, а всички голове бяха аплодирани и мощно подкрепяни от страхотните тифози на "небесносините". Джузепе Маскара, Кристиян Маджо на два пъти, Езекиел Лавеци, Кавани и Мигел Бритос бяха голмайсторите.
Днес  Наполи гостува на Барселона на "Камп Ноу" за турнира "Жоан Гампер" в най-хубавата си контрола това лято, а шест дни по-късно стартира в Серия "А" срещу Дженоа на своя стадион, където се очакват над 55 000 тифози да подкрепят тима.

Барселона взе трофея "Жоан Гампер

Отборът на Барселона изнесе истинска футболна лекция на тима на Наполи в сблъсъка между двата тима за трофея "Жоан Гампер". Срещата традиционно се игра на стадион "Ноу Камп" и домакините зарадваха своите привърженици с красива игра и победа с 5:0. Франсеск Фабрегас вкара първия си гол за каталунците в 26-ата минута, а останалите попадения бяха дело на Сейду Кейта в 31-ата, Педро Родригес в 62-ата, Лионел Меси в 65-ата и 77-ата минута. Домакините удариха и четири греди в срещата и пропуснаха да направят успеха си още по-внушителен.

Играчите на Наполи стояха равностойно само до първия гол в мача. Той падна в 26-ата минута, след като Фабрегас се засече отлично подаване на Адриано. Само пет минути по-късно Андрес Иниеста подаде уникален прехвърлящ пас към Сейду Кейта, който с глава прати топката за втори път във вратата на Морган Де Санктис. В 37-ата минута пък Давид Вийя бе близо до нов гол за домакините, но от близо не успя да преодолее стража на съперника, а минута преди края на първана част, нападателя отново бе близо до попадението, но топката бе изчистена от защитник пред голлинията.

Барса проъдлжи да се забавлява и през втората час и още в 48-ата минута Педро тресна гредата зад Де Санктис. Само две минути по-късно вратарят на гостите изгледа безпомощно как кълбото отново два пъти поред се отбива от гредите след удари на Кейта и Педро. В 62-ата минута топкапа за пореден път срещна страничния стълб на вратата на Наполи след удар от фаул на Меси, но този път Педро бе заел правилната позиция и с добавка направи резултата 3:0.

Последните два гола в мача пък бяха дело на Лионел Меси. Първо той бе намерен великолепно на празна врата от Педро и нямаше как да сгреши в 65-ата минута, а в 77-ата след самостоятелен пробив оформи резултата на крайното 5:0.

Барселона - Наполи 5:0
1:0 Фабрегас (26)
2:0 Кейта (31)
3:0 Педро (62)