четвъртък, 9 май 2013 г.

Наполи е вицешампион на Италия, ще играе в групите на ШЛ

Наполи победи Болоня с 3:0 като гост и по този начин си гарантира, че през следващия сезон ще участва в Шампионската лига. Неаполитанците са новите италиански вицешампиони, а за третото място продължават да се борят Милан и Фиорентина.
    Първото полувреме на стадион "Ренато Дал'Ара" приключи при нулево равенство, но осем минути след почивката Марек Хамшик откри резултата. В 63-тата минута Единсон Кавани удвои от дузпа, а в 67-мата намиращият се във великолепна форма Блерим Джемайли оформи крайното 3:0 в полза на отбора, воден от Валтер Мадзари.
    До края на първенството неаполитанците ще се превърнат в арбитър при двете основни битки – за оцеляване и за европейските квоти. В следващия кръг Наполи посреща Сиена, като тосканците все още имат изключително минимални шансове да се спасят от изпадане.
    В последния рунд от шампионата пък "адзурите" гостуват на Рома. "Джалоросите" бяха изместени от челната петица заради поредния успех на Удинезе, този път над Палермо, и до последно ще се борят за по-предно класиране с "фриуланите" и големия си градски противник Лацио.

Napoli: De Sanctis, Rolando, Cannavaro, Britos, Maggio, Behrami (22' Inler), Dzemaili, Hamsik (78' El Kaddouri), Zuniga, Insigne (69' Pandev), Cavani. A disp.Rosati, Colombo, Gamberini, Grava, Armero, Donadel, Mesto, Radosevic, Calaiò, Pandev. All.Walter Mazzarri
Bologna: Stojanovic, Motta, Sorensen, Carvalho (82' Naldo), Morleo, Christodoulopoulos, Perez (55' Pazienza), Taider, Kone (67' Moscardelli), Diamanti, Gilardino. All. Stefano Pioli
Arbitro: Massa di Imperia
Marcatori: 53' M. Hamsik, 63' E. Cavani, 68' B. Dzemaili
Note: ammoniti Gilardino, Kone, Dzemaili, Perez, Diamanti