понеделник, 7 април 2014 г.

Наполи рухна пред Парма

Отборът на Парма победи Наполи с 1:0 в мач от 32-я кръг на италианското първенство. Единственото попадение в срещата реализира Марко Пароло през второто полувреме.
Въпреки че гостите от Неапол имаха повече шансове, така и не успяха да се възползват от тях и претърпяха шеста загуба от началото на шампионата в Серия А.
В 55-та минута на срещата футболистите на Роберто Донадони показаха характер. При скоростна атака отдясно по нападението, последва центриране на Мариа Касани на границата на наказателното поле, а Марко Пароло засече с прецизен удар за 1:0.
Въпреки последвалия натиск на гостите, усилията положени от тях, сътворените атаки не доведоха до търсения резултат. Малко преди края на мача Лоренцо Инсигне пропиля една от прекрасните възможности пред вратата на Парма.
След поражението Наполи остава на трето място с 64 точки, докато Парма заема 6-а позиция с 50 пункта, колкото има и шестият Интер. Лидер е Ювентус с 81, следван от Рома със 76.
Napoli: Reina, Henrique, Fernandez, Albiol, Ghoulam, Inler, Jorginho, Callejon (68' Mertens), Hamsik (81' Pandev), Insigne, Higuain (68' Duvan). A disp.Doblas, Colombo, Britos, Reveillere, Mesto, Behrami, Dzemaili. All.Rafa Benitez
Parma : Mirante, Cassani, Paletta, Felipe, Molinaro, Acquah, Marchionni, Parolo (80' Munari), Biabiany (93' Cerri), Schelotto, Palladino (89' Gobbi). All. Roberto Donadoni

Arbitro: Bergonzi di Genova
Marcatori: 55' Parolo
Note: ammoniti Cassani, Marchionni, Acquah, Duvan, Parolo, Albiol, Mirante