сряда, 24 февруари 2016 г.

Милан спря Нaполи по пътя към върха

След двете си победи с общ резултат 7:0 над Милан през миналата календарна година, сега Наполи стигна само до 1:1 в дербито на XXVI кръг от Серия „А” срещу „росонерите”.
  На своя „Сан Паоло” домакините имаха превес през по-голямата част от срещата и още в началото Жоржиньо, Лоренцо Инсиние и Гонсало Игуаин опитаха своя шанс, но не сполучиха
  Последваха два пропуска на Хосе Кайехон, а в 39-ата минута късметът все пак се усмихна на неаполитанците и те откриха резултата.

Тогава Инсиние опита далечен шут, който рикошира в защитник и матира вратаря на гостите – 1:0.

Радостта на Наполи обаче бе твърде кратка, защото гостите се нуждаеха от едва пет минути, за да изравнят.
В 44-ата Калиду Кулибали не се намеси добре и с глава прати топката към Джакомо Бонавентура, който от воле я вкара в мрежата - 1:1.

При този резултат дойде почивката, а след нея Наполи отново натисна, защото бе наясно, че само с победа ще си върне първото място в класирането.
В 66-ата минута Дрис Мертенс нямаше късмет, тъй като нацели гредата, а в 82-ата Фаузи Гулам центрира за Игуаин в наказателното поле, но аржентинецът не намери целта.

Така мачът приключи без победител и Наполи остана на втората позиция с актив от 57 точки, на една зад лидера и шампион Ювентус.

Милан пък е шести с 44 в своя актив, като е непобеден вече в 10 поредни мача от всички турнири.

Napoli: Reina, Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Allan (81' Gabbiadini), Jorginho, Hamsik, Callejon (65' Mertens), Insigne (88' El Kaddouri), Higuain. A disp. Gabriel, Rafael, Chiriches, Maggio, Regini, Strinic, Chalobah, David Lopez, Valdifiori. All.Maurizio Sarri
Milan: Donnarumma, Abate, Alex, Zapata, Antonelli, Honda, Kucka, Montolivo (83' Bertolacci), Bonaventura, Niang (87' Balotelli), Bacca (71' Menez). All. Sinisa Mihajlovic

Arbitro: Banti di Livorno
Marcatori: 39' L. Insigne, 44' Bonaventura
Note: ammoniti Donnarumma, Montolivo.