четвъртък, 15 септември 2016 г.

Наполи стартира с победа в Киев

В среща от група В на Шампионската лига Динамо Киев допусна поражение от Наполи у дома с 1:2 в първа среща от турнира.
Динамо тръгна много добре в мача и можеше да открие резултата в 1-ата минута, но удар на Сидорчук беше спасен от Рейна.
В средата на полувремето Рибалка опита мерника си, но топката мина встрани от вратата.
Динамовци откриха резултата в 26-ата минута на двубоя. Денис Гармаш беше на точното място и препарира Рейна след пас на Циганков.
В първите 35 минути Наполи нямаше точен удар по посока вратата на Шовковски, но в следващата минута Милик изравни резултата.

В 43-ата минута Мертенс не съумя да се възползва от грешка в отбраната на Динамо и да изведе напред в резултата тима на Наполи.
Все пак италианците поведоха с втори гол на Милик в добавеното време на първата част.
През втората част Наполи се отчете и с греда на Мертенс в 63-ата минута. Домакините останаха и с човек по-малко, след като Сидорчук получи втори жълт картон в 68-ата минута.
Така в крайна сметка Наполи тръгна с ценен успех и 3 точки.
В другия двубой от групата Бенфика и Бешикташ завършиха 1:1. Домакините откриха резултата с попадение на Франко Черви в 12-ата минута на срещата, но в 90-ата минута Андерсон Талиска възстанови равенството.
Така след първите срещи Наполи има 3 точки, Бенфика и Бешикташ са с по 1, а Динамо Киев е с 0 точки.
Napoli: Reina, Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Allan, Jorginho, Hamsik (62' Zielinski), Callejon, Mertens (73' Insigne), Milik (82' Gabbiadini). A disp.Sepe, Maggio, Maksimovic, Diawara. All.MAURIZIO SARRI
Dinamo Kiev: Shovkovskiy, Makarenko, Vida, Khacheridi, Antunes, Sydorchuk, Rybalka (81' Gorzun), Garmash, Yarmolenko, Tsygankov (73' Gusek), Moraes (86' Gladkiy). All. Serhij Rebrov
Arbitro: Collum (Scozia)
Marcatori: 26' Garmash, 36' A. Milik, 45'+1' A. Milik

Note: espulso al 67' Sydorchuk per doppia ammonizione. Ammoniti Garmash e Milik.