сряда, 2 ноември 2016 г.

Бешикташ и Наполи не се победиха

Бешикташ и Наполи завършиха 1:1 в Истанбул изтеглен мач от четвъртия кръг в група "Б" на Шампионската лига по футбол.

Италианците останаха на върха на класирането със 7 точки, а турците са втори с точка по-малко. По-късно днес Бенфика, който има 4 точки, приема Динамо Киев, който е само с 1 точка.

Гостите от Неапол започнаха по-добре мача и след малко повече от минути. Фаузи Гулам проби от ляво и центрира по тревата в наказателното поле към непокрития Маноло Габиадини, но нападателят стреля право във вратаря Фабри.

В 11-ата минута отново Габиадини получи отлична възможност след извеждащ пас на Алан, но ударът му беше избит с крак от стража на домакините.

Постепенно Бешикташ изравни играта и в 29-ата минута стигна до добро положение. След лошо изчистване в пеналта с глава на Калиду Кулибали топката попадна в краката на Атиба Хъчинсън, но канадският национал нацели гредата.

Италианците подложиха на на натиск съперника в началото на второто полувреме и бяха близо до откриване на резултата. В 51-ата минута Лоренцо Инсиние изведе Хосе Кайехон в чиста позиция в дясно в пеналта, но опитът на испанеца да копне технично топката над приближаващия вратар беше неточен.

В 69-ата минута Наполи получи нов шанс след атака от ляво на Гулам, но Инсиние от границата на наказателното поле стреля над целта.

Обратно на хода на играта Бешикташ поведе в 79-ата минута с едно от малкото си възможности след почивката. Винсънт Абубакар центрира от дясно Никола Максимович игра с ръка в наказателното поле, заради което главният рефер Марк Клатенбърг веднага отсъди дузпа. Рикардо Куарешма беше точен от бялата точка за 1:0 за турците.

В 82-ата минута Наполи заслужено изравни. Капитанът Марек Хамшик отправи страхотен удар от 25 метра и топката се заби в десния ъгъл покрай плонжа на Фабри.

В добавеното време гостите можеха да стигнат и до обрат, но първо удар на резервата Дрийс Мертенс от 20 метра не затрудни Фабри, а малко по-късно Инсиние стреля технично от левия ъгъл на пеналта, но топката профуча на сантиметри край целта

Napoli: Reina, Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Ghoulam, Allan (81' Zielinski), Jorginho (80' Diawara), Hamsik, Callejon, Insigne, Gabbiadini (63' Mertens). A disp.Rafael, Maggio, Chiriches, Giaccherini All.MAURIZIO SARRI
Besiktas: Fabri, Beck, Marcelo, Rhodolfo, Tosic (23' Tosun), Hutchinson, Inler (66' Ozyakup), Arslan, Adriano, Quaresma, Aboubakar. All. Gunes
Arbitro: Clattenburg (Inghilterra)
Marcatori: 78' Quaresma, 82' M. Hamsik
Note: ammoniti Inler, Jorginho, Tosun