понеделник, 10 април 2017 г.

Наполи отказа Лацио от третото място

Наполи дръпна със 7 точки на Лацио в битката за третото място в Серия А, даващо право на участие в Шампионската лига, макар и в квалификациите, след 3:0 насред Рим. Хосе Мария Кайехон даде аванс на гостите преди почивката, а Лоренцо Инсиние вкара два гола през второто полувреме.
   Разликата между неаполитанците и второто място, заето от Рома, е 4 точки, а от първото на Юве – 10.

Пепе Рейна се възстанови от проблем в прасеца, а Дрис Мертенс се завърна, след като получи почивка през седмицата при отпадането на полуфиналите за Купата на Италия от Ювентус. Лацио елиминира Рома в същия турнир във вторник вечер, но плати висока цена, като Лукас Билия, Стефан де Врий, Сенад Лулич и Федерико Маркети бяха контузени. Алесандро Мурджа получи ключовете за халфовата линия.
    Наполи беше непобеден като гост на Лацио от април 2012 (1:3), последвано от три победи и две равенства във всички турнири.
 Наполи поведе в 25-ата минута с поредица от подавания, тяхна запазена марка. Триходова комбинация между Хамшик, Мертенс и Хайехон завърши с гол на последния на далечната греда, като избегна засадата.
   Две минути преди почивката Имобиле получи извеждащ пас, а Пепе Рейна излезе напред, но закъсня. Имобиле запази притежанието на топката и напусна пеналта с Рейна зад гърба си пеналта. Последва прехвърлящ удар, но неточен.

Инсиние пропусна чист гол секунди по-късно след грешка на Уолъс. Мертенс намери Инсиние, който стреля ниско в далечния ъгъл, но в аут.
 Шест минути след почивката Инсиние вече не сбърка, като чукна покрай неразчетено излезлия вратар Стракоша висока топка на Алън.
   Лоренцо вкара 13 гола в Серия А този сезон, което е негово лично постижение в рамките на една кампания.

Най-чистото положение за Лацио дойде в 70-ата минута, когато Уесли Худ само трябваше да прокара топката в мрежата от няколко метра, но бранител блокира на голлинията.

Класиката бе оформена в добавеното време с втори гол на Инсиние във вратата на „орлите”.

Лацио - Наполи 0:3

0:1 Хосе Кайехон 25’

0:2 Лоренцо Инсинье 51’

0:3 Лоренцо Инсинье 90'

Лацио: Стракоша, Бастос (52 - Хьод), Уолъс, Раду, Баста (59 - Габарон), Пароло, Мурджа (52 - Кейта), Лукаку, Андерсон, Милинкович-Савич, Иммобиле

Наполи: Рейна, Хисай, Албиол, Кулибали, Стринич, Алан, Жоржиньо, Хамшик (79 - Рог), Кайехон (74 - Зиелински), Инсинье, Мертенс (83 - Милик)