събота, 23 декември 2017 г.

Легендата на Наполи направи щастлива Коледата на "адзурите"

Отборът на Наполи ще празнува Коледа на върха в Серия "А". Тимът на Маурицио Сари победи много трудно Сампдория с 3:2 пред 50 000 тифози на "Сан Паоло" в мач от 18-ия кръг на първенството. Капитанът на "адзурите" Марек Хамшик се превърна в истинска легенда на двукратните шампионите, след като донесе победата със своето рекордно 116-то попадение за клуба. Словакът вече е едноличен лидер при стрелците в историята на неаполитанците, след като изпревари Диего Марадона, който има 115 попадения за клуба.

Рамирес бе точен от фаул във втората минута, когато не остави шансове на Пепе Рейна след удар от около 30 метра. Алан изравни в 16-ата минута с удар от няколко метра. Фабио Куалярела от дузпа даде нов аванс на "моряците" в 27-ата минута. Лоренцо Инсиние изравни в 32-ата минута след подаване на Дрис Мертенс. Белгиецът асистира за историческото попадение на Марек Хамшик в 39-ата минута, което го направи най-резултатния играч за Наполи със 116 попадения.

В 77-ата минута Марио Руи от Наполи бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това Наполи спечели ценните три точки, които оставиха "адзурите" на върха с 45 точки.

Самп остана с 27 точки, след като в последните пет двубоя има една точка.

Napoli: Reina, Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui, Allan, Jorginho (66' Diawara), Hamsik (70' Zielinski), Callejon, Insigne (79' Maggio), Mertens. A disp.Sepe, Rafael, Chiriches, Maksimovic, Rog, Giaccherini, Leandrinho, Ounas. All.Maurizio Sarri
Sampdoria: Viviano, Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Strinic (84' Duvan Zapata), Praet, Torreira, Barreto (71' Barreto), Ramirez, Caprari, Quagliarella (75' Kownacki). All. Giampaolo