неделя, 30 ноември 2008 г.

Интер победи Наполи 2:1

Гол с пета на ганайския полузащитник Съли Мунтари дари трите точки за Интер в дербито с Наполи от 14-ия кръг на Серия "А". Така отборът на Жозе Моуриньо се откъсна пред градския си съперник Милан с шест точки на върха, а Мунтари донесе успеха на своите във втори пореден мач, след като го направи преди седмица срещу Ювентус.

През първата част зрителите видяха интересен футбол и три гола. Две от попаденията бяха във вратата на Наполи, като и двата пъти в центъра на вниманието бе Съли Мунтари. В 15-ата минута ганаецът центрира от ляво и колумбийският бранител Иван Рамиро Кордоба елегантно с левия крак прати топката в ъгъла на вратата на гостите за 1:0. Десетина минути по-късно чудесна комбинация между Крус и Майкон бе завършена брилянтно от Мунтари, като последният прецизно чукна топката с петичка във вратата на Иецо - 2:0. В 36-ата минута дойде и отговорът на гостите от Южна Италия. Марсело Салайета с пета матира цялата отбрана на "нерадзурите" и изведе в голова позиция Лавеци. Аржентинецът излезе сам срещу Цезар и с много фин удар копна топката покрай стража на интеристите.

Така след добра игра двата състава се оттеглиха на почивката, запазвайки интригата в мача. След подновяването на играта Наполи логично потърси изравняването, но "нерадзурите" отлично бранеха подстъпите пред своята врата.

С победата си шампионите на Италия дръпнаха с шест точки пред преследвачите Милан и Ювентус, които са с по 27 точки, но "росонерите" имат мач по-малко. Довечера играчите на Карло Анчелоти гостуват на Палермо.

ИНТЕР - НАПОЛИ 2:1