понеделник, 18 май 2009 г.

Наполи подари три точки на Торино

Oтборът на Торино спечели изключително важна победа с 2:1 при гостуването си на Наполи. „Небесно сините” успяха да поведат с 1:0 в края на първото полувреме, но „биковете” с два гола през втората част обърнаха резултата на „Сан Паоло”.

Още в началните минути гостите започнаха да атакуват усилено, а удар на Игнацио Абате от границата на полето бе спасен от стража на домакините Наваро. В 21-ата минута Матео Рубин можеше да отбележи гол, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на вратата на Наполи. Девет минути по-късно Датоло отвърна с опасен изстрел, който Серени успя да отрази. Полувремето отиваше към логично нулево равенство, но Жоао Инасио Пиа изведе домакините напред в резултата. Денис проби по крилото и центрира в поето, а Пиа от воле разстреля Серени за 1:0.

„Биковете” излязоха още по-мотивирани през втората част, а на два пъти опасни удари на Бароне и Стелоне бяха блокирани от стража на Наполи. Натискът на гостите даде резултат в 51-ата минута, когато Роландо Бианки наказа грешка в защитата на „небесно сините”. След центриране в полето, Стелоне свали с глава топката към Бианки, а той с левия крак разстреля Наваро – 1:1. Само три минути по-късно Пиа стреля опасно с глава, но ударът му мина покрай вратата.

В 68-ата минута Денис от състава на домакините стреля от границата на полето, но ударът му мина над вратата. Само четири минути по-късно Алесандро Росина изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, а топката влетя в горния ляв ъгъл за 1:2. Домакините реагираха като ужилени на второто попадение, а удар с глава на Денис от малкия пеналт мина на сантиметри от вратата на Серени. Пет минути преди края на мача Русото стреля силно с десния крак, но ударът му бе блокиран. До края на мача гостите от Торино успяха да запазят ценната си преднина и се поздравиха с трите точки.

След тази победа Торино се изкачи на 17-ото място в класирането с актив от 34 точки, а Наполи заема 13-ата позиция със седем точки повече.
Стадион: "Сан Паоло"
Наполи 1:2 Торино