вторник, 5 май 2009 г.

Сиена все по-далеч от опасната зона след успех над Наполи
Отборът на Сиена е все по-далеч от зоната на изпадащите с Серия А след като се наложи с 2:1 над Наполи в мач от 34-ия кръг в Серия А. домакините взеха трите точки след голове на Карджа в 11-ата и Макароне в 25-ата минута. Почетното попадение на Наполи пък вкара Игнасио Пиа в 80-ата минута. Сиена изигра мача много по-добре тактически и се възползва чудесно от своите възможности. Домакините играеха по-прибрано, но с великолепни контраатаки матираха защитата на противника. В 11-ата минута именно при такава контра резултатът бе открит. Карджа отне една топка в собствената си половина, напредна преодолявайки двама защитници и от границата на наказателното поле с великолепен удар откри резултата. Вторият гол пък падна в 25-ата минута, когато след центриране по земя Макароне се измъкна от опеката на защитата и засече топката във вратата. До края на частта играчите на Сиена имаха още възможности за гол, но не успяха да се разпишат отново. През второто полувреме домакините намалиха оборотите и дадоха повече шанс на съперника да атакува. Въпреки това Наполи се добра само до почетно попадение дело на Игнасио Пиа в 80-ата минута. След този успех Сиена вече заема 14-ата позиция с актив от 40 точки. Наполи пък не се тревожи за бъдещето си в Серия А, след като е на 12-ото място с 42 точки.