понеделник, 1 юни 2009 г.

Наполи се поздрави с 3:0 за финал

Отборът на Наполи разби с 3:0 гостуващия Киево в мач от последния кръг на Калчото. Това бе едва втора домакинска победа при новия наставник Роберто Донадони, като първата беше срещу Интер. Головете днес паднаха до 18-ата минута, а точни бяха Монтервино (4), Болиясино (7) и Пиа (18). Така Наполи завършва сезона на 12-а позиция, а Киево - на 16-а. Неаполитанците подпукаха своя съперник още в първите минути. До 18-ата преднината на домакините вече беше три гола. В четвъртата минута Монтервино преодоля Алдеджани и изведе своите с гол напред. В седмата Болиясино

удвои след добър пас на Пиа. В 18-ата се разписа и Пиа 3:0, като това бе негов четвърти гол в последните пет двубоя. До края на полувремето домакините продължиха да действат дейно и заслужено се оттеглиха на почивка с класическа преднина. През второ полувреем темпото поспадна и резултатът остана 3:0 до края.

Съдия: Кандусио

Стадион: "Сан Паоло"