неделя, 27 септември 2009 г.

Хамшик измъкна Наполи и спаси Донадони

С два гола на словашката си звезда Марек Хамшик Наполи измъкна домакински успех с 2:1 от Сиена в мач от шестия кръг в Серия А. По този начин наставникът на южняците Роберто Донадони поне временно закрепи положението си, след като в последно време неаполитанците записаха доста колебливи игри.

След позиционна игра през първото полувреме двата отбора си размениха по един бърз гол в началото на второто. В 49-ата минута Хамшик с глава засече центриране

на Датоло и откри за домакините, но радостта на момчетата на Донадони бе кратка. В 56-ата минута Масимо Макароне с прецизен удар направи безпомощен стража Де Санктис и Сиена изравни резултата - 1:1. Десет минути по-късно обаче на сцената отново се появи Хамшик. Националът на Словакия получи правото да изпълни дузпа, но вратарят на Сиена Курчи отби изстрела му. Атакуващият халф бе най-съобразителен в миговете след спасяването на вратаря и така Хамшик веднага поправи грешката си за 2:1. В последните минути гостите от Север хвърлиха всичко за да изравнят резултата, като формацията на Джампаоло дори заигра в 4-2-4, но и това не попречи на Наполи да ликува с трите точки.

НАПОЛИ - СИЕНА 2:1

Napoli: De Sanctis, Cannavaro, Contini, Aronica (1' st Rinaudo), Maggio, Gargano, Cigarini (23' st Pazienza), Hamsik, Datolo, Lavezzi (45' st Hoffer), Quagliarella. A disp. Iezzo, Zuniga, Bogliacino, Denis. All. Donadoni

Siena: Curci, Rosi, Terzi, Brandao, Del Grosso, Vergassola, Codrea, Fini (40' st Paolucci), Ghezzal (30' st Reginaldo), Jajalo (18' st Caiaò), Maccarone. A disp. Pegolo, Rossi, Jarolim, Ekdal. All. Giampaolo

Arbitro: Valeri di Roma
Marcatore: 4' st Hamsik (N), 11' st Maccarone (S), 19' st Hamsik (N)
Note: ammoniti Vergassola, Aronica, Codrea, Ghezzal, Datolo