понеделник, 14 септември 2009 г.

Дженоа победи и поведе в Серия А

Дженоа поведе в Серия А

Дженоа победи с категоричното 4:1 като домакин Наполи в драматичен мач от третия кръг на италианската Серия А. Мачът започна доста неприятно за домакините, които останаха с човек по-малко още в 28-та минута, след като Крисчито бе изгонен с директен червен картон. Наполи поведе в резултата в 41-та минута, когато Марек Хамсик се възползва от груба грешка на Амелия и прати кълбото в мрежата на вратаря на Дженоа. В края на полувреме бе един от най-драматичните моменти в мача, когато Кампаняро фаулира Скули в наказателното поле на Наполи и съдията свири дузпа в полза на домакините и изгони с директен червен картон футболиста на „небесносините”. Флокари размина Де Санктис от бялата точка и изравни резултата 1:1. В началото на второто полувреме Дженоа стигна до втори гол в мача, след като в 55-та минута Место с много хубаво изпълнение отдалеч направи безпомощен Де Санктис за 2:1. В 75-та минута Паласио намери добре Ернан Креспо, който не сбърка и направи резултата 3:1.

Интересните ситуации на терена продължиха и в 87-та минута Ароника фаулира Паласио в наказателното поле на Наполи и съдията свири втора дузпа за Дженоа, а футболистът на гостите бе изгонен. Така воденият от Роберто Донадони отбор доигра мача с девет човека. Дузпата бе реализирана от Харджа в 88-та минута и по този начин бе оформен крайния резултат в срещата.

След този успех Дженоа вече има актив от 9 точки, колкото и Ювентус и Сампдория.

42' [0-1] Хамшик
45' [1-1] Флокари
55' [2-1] Место
75' [3-1] Креспо
88' [4-1] Карджа