петък, 26 октомври 2012 г.

Днепър Наполи - 3:1

Отборът на Днепър Днепропетровск затвърди реномето си на хита в груповата фаза на Лига Европа, след като тази вечер не остави шансове на италианския Наполи, надигравайки го с 3:1. Това бе трети успех от три мача за украинците, след като преди това те се наложиха над АИК и ПСВ. Иначе двубоят се игра на стадион "Днипро Арена" и бе от програмата на група "F" на надпреварата.

Мачът започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута чрез Федетский, който получи хубава асистенция от Ротан.

След попадението италианците опитаха да натиснат, но в отсъствието на Кавани, Инлер и Пандев, които бяха оставени резерви, опитите им бяха напразни.

От своя страна домакините със здраво тичане и твърди единоборства продължиха да натискат съперника си, за да се стигне до 42-ата минута, когато Матеус удвои преднината на своите, след като бе изведен на изгодна позиция от Селезньов.

През втората част Валтер Мадзари все пак пусна на терена Кавани, Инлер и Пандев, но Наполи вече бе изпуснал контрола върху двубоя.

В 64-ата минута Днепър прати за трети път в нокдаун гостите. Тогава Федетский центрира в наказателното поле на гостите, където Джулиано засече с крак за 3:0.

Почетното попадение за неаполитанците пък бе дело на Кавани от дузпа в 74-ата минута.

Napoli: Rosati, Gamberini (34' st Inler), Fernandez, Aronica, Mesto, Dzemaili, Donadel, Zuniga, Dossena (7' st Pandev), Insigne, Vargas (7' st Cavani). A disp.De Sanctis, Uvini, Cannavaro, El Kaddouri. All.Walter Mazzarri

FC Dnipro: Lastuvka, Mandziuk, Mazuch, Cheberyachko, Strinic, Fedetskiy (37' st Denisov), Rotan, Giuliano, Matheus, Zozulya (37' pt Kankava), Seleznyov (14' st Kalinic). All. Juande Ramos

Arbitro: Gocek (Turchia)
Marcatori: 1' Fedetskiy, 42' Matheus, 64' Giuliano, 75' Cavani
Note: ammoniti Donadel, Dzemaili, Kankava