понеделник, 29 октомври 2012 г.

Шокиращи пропуски и минимална победа за Наполи срещу Киево

Наполи спечели с 1:0 у дома срещу аутсайдера Киево в среща от деветия кръг на италианската   Серия А. Отборът на Валтер Мадзари запазва второто си място и се намира на три точки след лидера в класирането Ювентус, който се наложи със същия резултат при гостуването си на Катаня. В отсъствието на уругвайския голаджия Кавани, с лидерските функции се нагърби Марек Хамшик и именно той вкара победното попадение през второто полувреме.
 Домакините от Неапол имаха шанс да поведат още в 8-ата минута, но удар на Гьокхан Инлер срещна гредата. "Небесносините" опитаха да стигнат до победата след почивката и в 58-ата минута Марек Хамшик вкара красиво попадение, оказало се и единствено в мача. Словакът се разписа с удар с левия крак от наказателното поле след асистенция на Хуан Камило Сунига.

В 78-ата минута Киево остана с десет души на терена заради втори жълт картон на Камил Вачек. Загубата остави "летящите магаренца" на 19-о място с едва 7 точки. Отборът има само две победи, но в следващия кръг е домакин на новака Пескара и може да увеличи актива си. Наполи пък ще гостува на Аталанта в Бергамо.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Gamberini, Maggio, Behrami, Inler, Hamsik, Zuniga (71' Dossena), Insigne (84' Dzemaili), Pandev (75' Vargas). A disp.Rosati, Colombo, Grava, Fernandez, Aronica, Mesto, Donadel, El Kaddouri. All.Walter Mazzarri

Chievo: Sorrentino, Frey, Dainelli, Andreolli, Dramè, M.Rigoni (76' Moscardelli), L.Rigoni, Hetemaj (60' Pellissier), Luciano (56' Papp), Thereau, Vacek. All. Corini

Arbitro: Celi di Campobasso
Marcatori: 58' Hamsik
Note: ammoniti  Andreolli, L.Rigoni, Vargas. Espulso al 78' Vacek