понеделник, 29 април 2013 г.

Наполи се справи безпроблемно с Пескара

Отборът на Наполи постигна пета победа в шест кръга, след като се наложи с класическото 3:0 над новака Пескара в гостуването си от 34-ия кръг на италианската Серия „А”.
   Въпреки че играха без своя голмайстор Единсон Кавани, неаполитанците вкараха три безответни попадения през второто полувреме и така изпратиха своите домакини обратно към втора дивизия.
   Хората на Валтер Мадзари откриха резултата веднага след подновяването на играта, когато точен бе швейцарският национал Гьокхан Илнер, а в 58-ата минута Маджио намери Горан Пандев в наказателното поле, македонецът се завъртя и технично вкара за 2:0. Третото попадение бе и най-красивото в срещата.

То бе дело на роденият в Македония швейцарски национал Блерим Джемали, разписал се от 20-ина метра с мощен шут от движение в 82-ата минута.
   С успеха Наполи събра 69 точки и се откъсна на 10 пред третия Милан, изоставайки на 8 от лидера Ювентус, макар че има мач повече от двата гранда.
   „Делфинчетата” пък записаха 15-и пореден двубой без успех и останаха закотвени на дъното с едва 22 точки от 34 изиграни двубоя.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Britos, Maggio (73' Mesto), Dzemaili, Inler, Hamsik, Zuniga (62' Armero), Insigne, Pandev (78' Calaiò). A disp.Rosati, Colombo, Gamberini, Grava, Rolando, Donadel, El Kaddouri. All.Walter Mazzarri
Pescara: Pelizzoli (64' Perin), Zanon, Cosic, Capuano, Balzano, Togni, Rizzo, Di Francesco, Caprari (61' Celik), Sculli (70' Cascione), Sforzini. All. Bucchi
Arbitro: Romeo di Verona
Marcatori: 46' G. Inler, 58' G. Pandev, 82' B. Dzemaili
Note: ammonito Di Francesco