четвъртък, 16 януари 2014 г.

Наполи обърна Аталанта и е на 1/4 финал

Отборът на Наполи се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, след като тази вечер се наложи с 3:1 над тима на Аталанта.
    Срещата се игра на стадион "Сан Паоло", а гостите я завършиха с 10 души, след като Йепес получи втори жълт картон в 74-ата минута.
    Всичко обаче започна отлично за "бергамаските", които излязоха напред в резултата в 14-ата минута, когато точен бе Джузепе Де Лука.  Само минута след това обаче домакините съумяха да възстановят статуквото чрез Хосе Кайехон.
    След гола Наполи продължи да натиска, но до края на полувремето не успя да вземе преднина. Натискът най-после даде резултат в 72-ата минута, когато Инсине направи обрата пълен, а само 120 секунди по-късно отбранителните сили на северняците съвсем паднаха, след като Йепес получи втори жълт картон и те останаха с 10 души.
    В 80-ата минута интригата съвсем приключи, след като Кайехон оформи крайното 3:1 с втория си гол в мача.