събота, 1 ноември 2014 г.

Наполи удари Рома и излезе трети

Наполи продължава да се изкачва в класирането в Серия А, като победи с 2:0 Рома у дома в дербито на кръга. Това беше седми пореден мач в първенството без загуба за тима на Рафа Бенитес. Благодарение на успеха Наполи излезе на третото място в таблицата с 18 точки - на 4 зад Рома и Ювентус.
   Домакините бяха много по-добрия тим на терена и заслужено спечелиха. Те вкараха гол още в 3-ата минута. Игауин се разписа с прекрасен акробатичен удар. След това на два пъти гредите спасиха Рома.
   Вторият гол за домакините падна в 85-ата минута. Вкара го Кайехон след прекрасен пас на Гаргано. Гостите претендираха за нарушение срещу Наинголан при ситуацията, в която Гаргано отне топката. Рома продължава да играе слабо като гост. В последните три пътувания Вълците са взели само 1 точка и загубиха от Ювентус и Наполи.
   Мачът бе изключително рисков, след като при последния им сблъсък през май загина един фен на Наполи близо до стадион "Олимпико" в Рим. Тогава Чиро Еспосито бе застрелян от тифози на Рома преди финала за Купата на Италия срещу Фиорентина. Точно затова мача бе изтеглен рано в събота следобед. Мерките за сигурност бяха солидни.
   Наполи нямаше много проблеми с контузии. Единствено Хуан Сунига бе извън игра, а Валтер Гаргано бе възстановен, но седна на пейката. Атаката на домакините водеше Гонсало Игуаин, а зад гърба му бяха Кайехон, Инсине и Хамшик. Рома имаше доста повече хора в лазарета. Все пак Манолас се завърна в защита при отсъствието на Кастан, Астори и Майкон. Изненадващо обаче Даниеле де Роси отстъпи мястото си на Сейду Кейта.
   Началото беше вихрено за домакините. Още във втората минута Наполи вкара гол. Попадението обаче беше отменено правилно заради засада. В третата минута обаче засада нямаше и Наполи поведе.
   Удар на Инсине от дистанция се отклони в съперник и топката падна зад защитата, където Игуаин със завъртане и ножичен удар я прати в мрежата. Прекрасно изпълнение на Пипита - негов пети гол в последните три кръга.
   Вдъхновени от гола, домакините продължиха да нападат. Инсине стреля неточно, а след това отново опита, но Де Санктис се хвърли и изби в корнер. Следващият шанс бе пред Кайехон, който стреля мощно, но разтърси напречната греда. Рома се задъхваше да спира атаките на Наполи и рядко създаваше нещо в предни позиции. Инсине пък правеше каквото си иска. Той остави на място двама защитници и стреля към ъгъла, но топката облиза гредата. Постепенно Рома се окопити и започна да задържа топката повече. Въпреки това Наполи си оставаше по-опасния тим. Кайехон засече топката на далечната греда при едно центриране на Хамшик, но не уцели вратата.
 Преди паузата Де Санктис изпревари със съвсем малко Игуаин и изби топката от обувката му след пас на Инсине, а след това Хамшик разтърси гредата отново. Вратарят на Рома имаше много работа, но успяваше да спре съперника. Така беше и в последната минута на първата част.
   След паузата Рома заигра по-добре. Първият шанс за второто полувреме бе за гостите. Пянич подаде в наказателното поле към Флоренци, който от упор прати топката в аут и изпусна да изравни.
   В 59-ата минута имаше още един шанс за Рома. Холебас подаде към Флоренци, който от малък ъгъл стреля до близката греда, но Рафаел се намеси. Тези ситуации накараха Наполи да погледне отново напред в търсене на втори гол. Кулибали изведе с дълъг пас Кайехон сам срещу вратаря. Испанецът пусна топката към вратата, но Наинголан я изчисти пред голлинията. След това Игуаин и Инсине направиха двойно подаване, като Манолас се намеси и едва не си отбеляза автогол.

Наполи реши всичко 5 минути преди края. Наинголан загуби топката от Гаргано, който след това пусна прекрасно към Кайехон. Испанецът изпревари защитата и засече топката в мрежата от границата на наказателното поле. Римляните претендираха за фаул срещу Наинголан, но съдията не отсъди нищо.
   Осми гол за Кайехон в 10 мача от Серия А през сезона. До края гостите така и не успяха да направят нещо, а Наполи спечели трети пореден мач у дома в първенството.

НАПОЛИ - РОМА 2:0