четвъртък, 30 октомври 2014 г.

Изпусната дузпа и невероятен пропуск лишиха Наполи от победа

Отборът на Наполи пропусна възможността да стигне до късен обрат при гостуването си на Аталанта в мач от деветия кръг на Серия "А". Нападателят на тима от Южна Италия - Гонсало Игуаин изравни за 1:1 в 86-ата минута, но пропусна да реализира дузпа в 92-ата, като така срещата завърши наравно. Преди това Херман Денис бе открил за домакините с първия си гол за сезона. Освен това Хосе Кайехон от Наполи направи един от най-впечатляващите пропуски през сезона пред вратата, след като не успя да вкара от около метър от голлинията и прати топката над гредата. През първата част на двубоя Наполи бе по-активният тим и можеше да открие резултата, но пропуски направиха Марек Хамшик и Игуаин. Втората част също започна с натиск на гостите, но домакините издебнаха своя момент, за да нанесат удар и в 58-ата минута Кристиан Раймонди центрира отлично към Денис, който с плонж откри резултата. Веднага след това дойде уникалният пропуск на Кайехон, който можеше да върне тима си доста по-рано в битката за победата. В 84-ата минута Аталанта остана с човек по-малко, след като Лука Чигарини получи втори жълт картон. Две минути по-късно Наполи все пак успя да изравни. Резервата Лоренцо Инсиниие намери Игуаин в наказателното поле, който се обърна и с точен удар направи 1:1. В даденото от съдията продължение гостите получиха право да изпълнят дузпа след фаул на Гийермо Стендардо срещу Мертенс. Зад топката застана Игуаин, но не успя да вкара и така лиши тима си от важни три точки. По този начин Наполи заема седмо място в класирането на Серия "А" с актив от 15 точки. Аталанта пък е на 16-о място с осем.

Бенитес: Бяхме по-добри, но...

За пореден път този сезон Наполи пропусна да спечели мач, в който създаде доста голови положения и това ядоса старши треньора на тима Рафаел Бенитес. "Жалко е, че не победихме, защото играхме добре и имахме много ситуации за гол. И днес съперниковият вратар беше играч на мача", оплака се Бенитес след равенството срещу Аталанта (1:1). "Не мога да си обясня пропуска на Хосе Кайехон. Вярно е, че допускаме грешки в защита, но по-лошото е, че не успяваме да реализираме положениятя си. Не ни остава нищо друго освен да работим, за да изчистим слабостите си", продължи испанецът. "Все пак, играта ни срещу Аталанта ме прави оптимист. Ако запазим тази решителност, ще тръгнем нагоре", добави Бенитес.

Napoli: Rafael, Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam (89' Duvan), Inler, David Lopez (75' Jorginho), Callejon, Hamsik (65' Insigne), Mertens, Higuain. A disp.Andujar, Colombo, Britos, Henrique, Mesto, Radosevic, De Guzman. All.Rafa Benitez
Atalanta: Sportiello, Benalouane, Stendardo, Cherubin, Del Grosso (79' Dramè), Raimondi (76' D'Alessandro), Cigarini, Migliaccio, Baselli, Moralez, Denis. All. Stefano Colantuono

Arbitro: Damato di Barletta
Marcatori: 57' Denis, 86' G. Higuain
Note: espulso Cigarini all'83' per doppia ammonizione. Ammoniti Benalouane, Mertens.