вторник, 2 декември 2014 г.

Десет от Наполи взеха точа от Сампдория в Генуа

Сампдория и Наполи регистрираха равенство 1:1, което бе трето поред за всеки един от съставите.

Последният
мач от XIII кръг на италианската Серия „А” приключи без победител, макар че домакините от Генуа имаха гол аванс до последните секунди на срещата.  Те поведоха в резултата малко след почивката с гол на бразилец Едер в 57-ата минута.
   Впоследствие гостите от Неапол се опитаха да отговорят, но с пропуски се отличи Гонсало Игуаин, а другата зведа и капитан на тима – Марек Хамшик, не бе на ниво и логично бе заменен в края от Даниел Сапата.

Именно колумбийският нападател се превърна в герой за момчетата на Рафаел Бенитес, които останаха с човек по-малко в 84-ата минута, когато Калиду Кулибали получи втори жълт картон заради нарушение срещу Едер и бе изгонен.

Във втората минута на добавеното време обаче Сапата засече с глава центриране на Фаузи отдясно и подели точките.

Така Наполи остана непобеден от 21 септември и зае третата позиция в класирането с 23 точки, като има с една повече от Сампдория.

Napoli: Rafael, Maggio, Albiol, Koulibaly, Britos (59' Mertens), Inler (63' Jorginho), Lopez Silva, Callejon, Hamsik (79' Duvan), Ghoulam, Higuain. A disp.Andujar, Colombo, Henrique, Mesto, Radosevic, De Guzman, Gargano. All.Rafa Benitez
Sampdoria: Romero, De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Mesbah, Obiang (46' Duncan), Palombo, Rizzo (79' Gabbiadini), Soriano (70' Kristicic), Okaka, Eder. All. Sinisa Mihajlovic
Arbitro: Rocchi di Firenze
Marcatori: 57' Eder, 90'+2' Duvan Zapata
Note: espulso all'85' Koulibaly per doppia ammonizione. Ammoniti Obiang, Soriano, Romagnoli, Inler