петък, 12 декември 2014 г.

Наполи спечели убедително срещу Слован

Наполи спечели класическа победа с 3:0 срещу Слован Братислава на своя стадион "Сан Паоло" в последния мач от Група I на Лига Европа. Неаполитанците тотално отнесоха съперника си през първото полувреме. Драйс Мертенс откри в началото на мача с далечен удар, а малко след това Марек Хамшик удвои след статично положение.
   След почивката темпото на игра спадна, но четвърт час преди края Дуван Сапата вкара трети гол, засичайки топката с глава.
   Така тимът на Рафа Бенитес спечели първото място в групата, събирайки 13 точки. На второ място остана швейцарския Йънг Бойс, който победи с 2:0 Спарта Прага и изпревари чешкия тим.
   Наполи откри резултата още в 6-та минута. Тогава Драйс Мертенс финтира двама защитника пред наказателното поле и с остър диагонален удар заби топката неспасяемо до гредата. В 9-та минута Кайехон бе изведен до аутлинията в наказателното поле и поднесе назад за Сапата, но той стреля покрай вратата. След още две минути Хамшик стреля мощно от воле след центриране от корнер, но право в ръцете на вратаря.  Хосе Кайехон имаше две чудесни възможности. При първата бе изведен зад защитата, но не си поведе добре и бе застигнат в наказателното поле. При втората Хамшик го изведе на чиста стрелкова позиция, но той стреля неточно покрай вратата.  Превъзходството на домакините бе тотално и в 16-та минута резултатът стана 2:0. След центриране от фаул Марек Хамшик отклони топката от въздуха и я прати в далечния ъгъл на вратата.  Първият удар на Слован бе чак в 30-та минута, но Щепанек не затрудни Андухар от около 20 метра. Удар на Мертенс изненада вратаря, но за негов късмет се удари в тялото му. След това пък Инлер стреля опасно от границата на наказателното поле на сантиметри покрай гредата.
   След почивката темпото на игра спадна. Наполи доминираше, но не създаваше чак толкова много голови положения. Мертенс пробва удар по земя от 20 метра, но топката мина покрай гредата. Малко след това Сапата стреля малко над вратата.  Петнайсет минути преди края Сапата вкара третия гол в мача. След хубава многоходова комбинация той получи точно центриране от Гулам и с глава засече в мрежата.

Наполи - Слован 3:0