петък, 23 октомври 2015 г.

Наполи се развихри в Дания и победи Мидтиланд с 3:1 в група D на Лига Европа. Това бе среща между двата лидера, които бяха спечелили първите си два мача, но неаполитанците не оставиха съмнение в превъзходството си и сложиха край на серията от пет поредни победи на Мидтиланд във всички турнири. На стадиона в Хернинг Ерик Святченко прати в мрежата на гостите, но бе извършил нарушение срещу Валдифиори и попадението не бе зачетено.    Наполи поведе в 19-ата минута след много съобразителна игра на Хосе Кайехон, който използва дълъг пас на Кулибали и с едно докосване грациозно прехвърли вратаря Микел Андерсен за 1:0.    12 минути по-късно бразилецът Алан нахлу по дясното крило и центрира, а Маноло Габиадини се разтегна, за да намери топката от воле за 2:0.
    Алан накара вратаря да спасява, а удар с глава на Кайехон кацна върху мрежата над вратата. Габиадини вкара трети гол със запазената си марка – тупалка с левия крак, която срещна гредата и не остави никакъв шанс на вратаря – 3:0.    Мидтиланд върна един гол преди почивката чрез Даниел Ройер, чийто удар след меле при корнер рикошира два пъти преди Пусич да прати зад голлинията за 3:1 в полза на гостите. Кайехон пък нацели греда със странен прехвърляш завършващ удар. След почивката Кулибали изчисти от голлинията и попречи на Ройер да намали разликата на само един гол.    Гонсало Игуаин и Марек Хамшик влязоха като резерва, а именно Игуаин имаше последната дума в мача и в 94-ата минута размени пасове с Ел Кадури, за да направи 4:1 с последния удар в мача.

Така след три мача в Лига Европа головата разлика на Наполи е впечатляваща – 11:1.

Napoli: Reina, Maggio, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam (81' Strinic), Allan (60' Hamsik), Valdifiori, David Lopez, Callejon (64' Higuain), El Kaddouri, Gabbiadini. A disp. Gabriel, Albiol, Jorginho, Insigne. All.Maurizio Sarri
Midtjylland: Andersen, Romer, Hansen, Sviatchenko, Novak, Duelund (73' Laresn), Sparv, Poulsen, Royer, Rasmussen (73' Mabil), Pusic (62' Onuachu). All. Jess Thorup Arbitro: Gozubuyuk (Olanda)
Marcatori: 19' J. Callejon, 31' M. Gabbiadini, 40' M. Gabbiadini, 43' Pusic, 90'+4' G. Higuain