неделя, 6 декември 2015 г.

Болоня победи Наполи с 3:2

Болоня. Отборът на Болоня победи като домакин Наполи с 3:2 в мач от 15-ия кръг на футболния шампионат на Италия.
С голове на Матиа Дестро в 14-ата минута, Лука Росетини в 21-ата и отново Матиа Дестро в 60-ата минута домакините от Болоня поведоха с 3:0. Гонзало Игуаин върна два гола – в 87-ата и 90-ата минута на мача, за крайното 3:2 за Болоня.
С втората си загуба от началото на сезона Наполи отстъпи лидерското място в класирането на Интер, като изостава с две точки.
Болоня постигна петия си успех в кампанията, като е на 15-о място в класирането.

Наполи се срина в Болоня, усмивки за Интер
БОЛОНЯ-НАПОЛИ 3:2
1:0 Дестро (15), 2:0 Росетини (20'), 3:0 Дестро (60'), 3:1 Игуаин (88'), 3:2 Игуаин (89')
СТАДИОН: „Ренатао Д'Алара"
СЪДИЯ: Пауло Мацолени
БОЛОНЯ: Миранте, Гасталдело, Росетини, Оиконому, Мазина, Тайдер, Рицо, Диавара, Бриенца, Муниер, Дестро (резерви: Да Коста, Морело, Пулгар, Крисетиг, Флако, М'байе, Джакерини, Акуафреска, Ферари, Донса, Стоянович, Бриги)
НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Кулибали, Хусай, Гулам, Хамшик, Алан, Жоржиньо, Игуаин, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Стринич, Енрике, Валдифиори, Маджо, Мертенс, Лопес, Дези, Кирикеш, Габриел, Ел Кадури, Чалабоа)