сряда, 16 декември 2015 г.

Наполи си уреди четвъртфинал срещу Интер

Наполи спечели по категоричен начин осминафинала си за Купата на Италия срещу Верона, надигравайки „скаглиерите“ с 3:0 на своя „Сан Паоло“. Това означава, че в следващия етап от турнира неаполитанци ще се изправят не срещу кого да е, а именно Интер, който вече победиха веднъж в първенството с 2:1.
Наставникът на Наполи Маурицио Сари направи няколко промени в стартовата си единадесеторка и въпреки това тимът показа защо има само една загуба в последните си 20 мача на всички фронтове.
Още в 4-ата минута Гонсало Игуаин проби на скорост отляво и пусна прострелно подаване пред вратата, за да може Омар Ел Кадури да засече безпрепятствано в опразнената врата за 1:0.
Минутки по-късно голаджията на Наполи сам прати топката в мрежата, но попадението бе отменено правилно заради засада.
Нищо обаче не можеше да спаси гостите в 12-ата минута след изящния рейд на Дрийс Мертенс. Белгийският национал пробяга като на шега покрай няколко бранители и накрая стреля под плонжа на Копола за 2:0.
Игуаин имаше още един шанс да се разпише преди паузата, ала прехвърлящият му удар бе изчистен от голлинията.
Интригата в мача оцеля до 74-ата минута, когато Наполи получи дузпа. Марек Хамшик не успя да реализира наказателния удар, ала секунди по-късно Ел Кадури намери по чудесен начин резервата Хосе Кайехон и испанецът не пропусна да се разпише за крайното 3:0.
Наполи натупа Верона и е на четвъртфинал

Наполи: Рейна, Маджо, Кирикеш, Кулибали, Стринич, Аллан (67, Чалоба), Вальдифьори, Лопес (49, Хамшик), Эль Каддури, Игуаин (71, Кальехон), Мертенс.
Запасные: Габриэл, Рафаэл, Хисай, Энрике, Кальехон, Жоржиньо, Хамшик, Деци, Инсинье, Гулам, Луперто, Чалоба.
Верона: Коппола, Бьянкетти, Мораш (77, Клаудио), Эландер, Пизано, Кеккин (61, Дзакканьи), Халльфредссон, Янкович, Силигарди (46, Греко), Фарес, Вшолек.
Запасные: Голлини, Рафаэл, Тупта, Греко, Гульельмелли, Клаудио, Сала, Дзакканьи.