вторник, 15 декември 2009 г.

Наказаха Лавеци за един мач

Дисциплинарната комисия на Италианската футболна федерация глоби нападателят на Наполи Езелик Лавеци с 10 000 евро и отне състезателните му права за един мач. Двадесет и четири годишният аржентинец си позволи да хвърли топката по наставника на Каляри Масимилиано Алегри, в срещата между двата отбора, която се проведе през уикенда и завърши с резултат 3-3. Лавеци отбеляза първия гол за своя отбор, но в края на срещата нервите му не издържаха и той си позволи това отношение към Алегри малко, след като бе сменен в последната минута. Санкцията ще попречи на Лавеци да играе в последната среща на небесносините за годината, която ще се проведе в Неапол в предстоящия уикенд.
Наполи е на 11-о място в Серия „А“, но изостава само на четири точки от четвъртия в подреждането Парма.