неделя, 20 декември 2009 г.

Хамшик пак блести и води Наполи към челните места

Наполи постигна успех с 2:0 над Киево в среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.
Тифозите на „Сан Паоло” видяха попадения на Марек Хамшик и Фабио Куалярела, както и три точки в актива на водения от Валтер Мацари тим.
Още във 2-ата минута Пелисиер можеше да открие резултата, но ударът му с глава мина покрай целта. Четири минути по-късно вратарят на гостите Сорентино фаулира Дениз в наказателното поле, реферът Мауро Бергонци посочи бялата точка и Хамшик бе точен за 1:0.

След гола имаше няколко добри положения пред двете врати, но резултатът остана непроменен. В края на първите 45 минути Лусиано подаде отлично към Сардо, но шутът му не намери целта. През втората част Пелисиер пропусна нов добър шанс пред вратата на Де Санктис, а домакините с нищо не затрудниха Сорентино. Все пак в 87-ата минута Куалярела подпечата успеха за своя тим. Боглиасино намери италианския национал в наказателното поле и той по блестящ начин бе точен за 2:0.
„Небесносините” вече са на 5-а позиция във временното класиране с 27 спечелени точки, докато "летящите магаренца" заемат 11-ото място с 24।

Napoli: De Sanctis, Campagnaro (44' st Rinaudo), Cannavaro, Aronica, Maggio, Gargano, Pazienza, Zuniga (1' st Contini), Hamsik, Denis (23' st Bogliacino), Quagliarella. A disp. Iezzo, Cigarini, Datolo, Pià. All. Mazzarri

Chievo: Sorrentino, Sardo, Morero, Yepes, Mantovani, Luciano, Rigoni, Marcolini (36' st Ariatti), Pinzi (20' st Bentivoglio), Pellissier, Abbruscato (20' st Granoche). A disp. Squizzi, Mandelli, Malagò, Bogdani. All. Di Carlo

Arbitro: Bergonzi di Genova
Marcatore: 7' pt Hamsik rig., 42' st Quagliarella
Note: ammoniti Sorrentino, Aronica, Rigoni, Quagliarella, Campagnaro, Cannavaro, Contini, अरिअत्ति