събота, 12 декември 2009 г.

Каляри и Наполи поделиха точките в супермач за 3-3

Небесносините непобедими под ръководството на Мадзари
Cagliari Napoli
Отборите на Каляри и Наполи завършиха наравно 3:3 в първата среща от 16-ия кръг на италианската Серия „А”. Двубоят в Сардиния премина през редица обрати и завърши със зловещо меле, при което звездата на гостите Езикел Лавеци бе изгонен от главния съдия. Наполи дръпна с 2:0, но Каляри успя да сътвори пълен обрат за 3:2, но в последните секунди на двубоя гостите от Неапол все пак стигнаха до точката. Именно Лавеци даде начало на головото шоу още в 21-ата минута. Аржентинецът бе изведен по брилянтен начин от Марек Хамшик и с хубав удар с десния крак от границата на полето матира стража на домакините за 0:1, като при този резултат завърши и първата част.
Наполи продължи да бъде по-добрият тим на терена през второто полувреме и още в 65-ата минута Пациенца вкара отблизо за 2:0, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле при едно центриране от ъглов удар. Впоследствие обаче Каляри се вдигна на щурм и успя да сътвори пълен обрат. В 75-ата минута Ларивей се разписа с хубав удар с левия крак от точката на дузпата след пас на Матри, а само 5 минути по-късно Матри се превърна в голмайстор за своя отбор, след като засече с глава центриране на Косу и не остави никакви шансове на Де Санктис – 2:2. Натискът на сардинци продължи и в 90-ата минута Жеда засече с глава центриране на Лацари и отблизо вкара за 3:2. Това поизнерви двата отбора и на терена се сформира истинско меле, след което Езикел Лавеци видя червения цвят на картона и остави своя отбор с човек по-малко секунди преди края. Това обаче не сломи гостите и в 6-ата минута на добавеното време те успяха да стигнат до изравнителен гол. Болячино се оказа най-съобразителен в полето на Каляри и отблизо чукна топката с глава за крайното 3:3.
Така след този мач Наполи е на 8-о място с 24 точки в актива си, а Каляри е 10-и с точка по-малко.