понеделник, 8 март 2010 г.

Криза!?!

Амбициозният тим на Наполи няма победа вече 6 поредни мача. Днес претендентите за влизане в Шампионската лига загубиха с 1:2 при гостуването си на Болоня, а старши треньорът Валтер Мацари призна, че отборът е в криза. Само след 12 минути игра на „Ренато Дал’Ара” Наполи вече губеше с 0:2 и според Мацари това е повлияло на играта на неговия тим.
„При такъв старт на мача, нямаше как да не настъпи объркване в нашия отбор, 2:0 до 12-ата минута щеше да подсече краката на всеки един тим. Все пак създадохме няколко отлични положения за гол. Проблемите обаче не са от днес. Вече доста срещи не побеждаваме и може да се каже, че сме в период на криза”, заяви Мацари пред „Скай Италия”, след което защити звездите на тима Марек Хамшик и Езикел Лавеци, които днес бяха далеч от обичайното си ниво.
След поражението от Болоня, Наполи се отдалечи от зона Шампионска лига. Момчетата на Мацари вече са седми в класирането, на 5 точки от заветното четвърто място.