Неапол продължава да мечтае след вихрушка на Лавеци

Наполи взе важна победа на негостоприемния „Сан Никола” в Бари с 2:1.

Срещата бе от 34-ия кръг на италианската Серия „А”. Със спечелените три точки съставът на Валтер Мацари измести Ювентус от 6-ата позиция в подреждането.

Неаполският тим има 52 точки, с една повече от „Старата госпожа”. Бари са 11-и с 43.

През първата част и двата тима имаха добри голови положения. При едно от тях в 28-ата минута обаче се възползваха гостите от Неапол. „Небесно-сините” организираха добра постепенна атака, а аржентинецът Лавеци вкара хубав гол след изстрел извън наказателното поле на Бари.

Домакините не успяха да върнат гола до почивката, а 12 минути след подновяването на играта допуснаха нов гол във вратата си. Зунига подаде към Лавеци и той за втори път опъна мрежата зад Жиле.

Треньорът на Бари Джампиеро Вентура направи три промени в състава си и те дадоха резултат след 76 минути игра. Тогава Алмирон се възползва от пас на Алварес и върна интригата в срещата.

Все пак защитата на Наполи и вратарят Де Санктис бяха безпогрешни до края – 2:1 за южняците.

Bari: Gillet, Belmonte, A.Masiello, Bonucci, Parisi, Alvarez, Gazzi, De Vezze (13' st Almiron), Allegretti (25' st S.Masiello), Barreto, Castillo (13' st Sforzini). A disp. Padelli, Stellini, Koman, Gosztonyi. All. Ventura
Napoli: De Sanctis, Santacroce, Rinaudo, Grava, Campagnaro, Pazienza (34' st Bogliacino), Gargano, Zuniga, Lavezzi, Hamsik, Denis (39' st Dossena). A disp. Iezzo, Rullo, Maiello, Hoffer, Iuliano. All. Mazzarri
Arbitro: Bergonzi di Genova
Marcatore: 28' pt Lavezzi (N), 12' st Lavezzi (N), 30' st Almiron (B)
Note: ammoniti A.Masiello, Santacroce, Gazzi, Grava, Belmonte, Zuniga