неделя, 11 април 2010 г.

Парма победи Наполи

В уникална драма отбора на българския нападател Валери Божинов победи тима на Наполи като гост с 2:3. Победния гол падна в 87-та минута дело на Луис Хименес.
Двубоя започна по невероятен начин като във втората минута Валери Божинов стреля, но удара му мина встрани от вратата. В ответната атака Наполи реализира първото попадение. Голмайстор стана Фабио Кюаглиерела. Парма няма загуба в последните си 7 мача. В края на първото полувреме, Парма нанесе натиск в половината на домакините, Божинов и Дзенони се опитаха да реализират, но не успяха.
В началото на второто полувреме в 46-та минута българинът Валери Божинов бе заменен от Ернан Креспо. В 63-та минута дойде и момента на Парма. Лука Антонели изравни резултата на стадион Сан Пауло. След този гол последва и головата фиеста. Само 5 минути след като Парма изравни, Алесандро Лукарели изведе отбора от град Парма напред в резултата. След гола последва домакински натиск. Логичното се случи в 78-та като Марек Хамсик изравни резултата на двубоя. Тима на Парма бе решен да победи и треньора усилено търсеше начин, по който да открадне победата. Луис Хименез се разписа и изведе Парма до победата в 87-та минута. До края на мача играчите на Парма бавеха играта, докато футболистите на Наполи се мъчеха да стигнат до равния резултат.

Napoli: De Sanctis, Grava (43' st Hoffer), Cannavaro, Campagnaro, Zuniga, Gargano, Pazienza (28' st Cigarini), Aronica (28' st Bogliacino), Hamsik, Quagliarella, Lavezzi. A disp. Iezzo, Rinaudo, Rullo, Maiello. All. Mazzarri
Parma: Mirante, Zaccardo, Dellafiore, Lucarelli, Valiani, Antonelli, Galloppa (1' st Castellini), Zenoni, Jimenez, Biabiany (37' st Paci), Bojinov (1' st Crespo). A disp. Pavarini, Lunardini, Dzemaili, Lanzafame. All. Guidolin
Arbitro: Romeo di Verona
Marcatori: 3' pt Quagliarella (N), 18' st Antonelli (P), 23' st Lucarelli (P), 33' st Hamsik (N), 42' st Jimenez (P)
Note: ammoniti Lucarelli, Valiani, Biabiany, Dellafiore, Cannavaro, Aronica, Castellini। Espulsi al 41' st Quagliarella per doppia ammonizione e il tecnico del Napoli Mazzarri.