сряда, 4 август 2010 г.

Наполи приветства Кавани

Наполи приветства Кавани и наказа Волфсбург

Италианският клуб Наполи победи с 2:1 като домакин германския Волфсбург в контролна среща. Новото попълнение на неаполитанците - уругвайският нападател Единсон Кавани, не взе участие в мача, но бе представен на феновете на "Сан Паоло" преди неговото начало. Бившата звезда на Палермо ще носи фланелката с номер 7 в новия си клуб, а досегашният й притежател - аржентинецът Езекиел Лавеци, взема номер 22.

Бившият защитник на Ливърпул Андреа Досена изведе Наполи напред в резултата в 41-ата минута с прекрасен прехвърлящ удар. В 53-ата минута обаче реферът прецени, че Джанлука Грава и Паоло Канаваро са извършили нарушение в наказателното поле на Наполи срещу звездата на "вълците" Един Джеко - дузпа за Волфсбург. Босненският нападател реализира 11-метровия наказателен удар и изравни резултата, макар че вратарят Йецо почти спаси изстрела от бялата точка. Само 7 минути след това обаче последва и дузпа за домакините - за фаул на стража Диего Беналио срещу Лавеци. Словашкият халф Марек Хамшик изпълни безапелационно дузпата и донесе победата на Наполи.

НАПОЛИ - ВОЛФСБУРГ 2:1
1:0 Досена (41)
1:1 Джеко (54-дузпа)
2:1 Хамшик (61-дузпа)