неделя, 22 април 2012 г.

Наполи запази шансове за третото място

Наполи най-после се върна на победния път, надделявайки с 2:0 в домакинството си над новака Новара в среща от 33-ия кръг на италианската Серия „А”.
   Неаполитанците взеха първите си три точки от четири кръга и три последователни отстъпления, решавайки всичко още през първото полувреме.
    Резултатът на „Сан Паоло” бе открит в 21-ата минута, когато сръбският халф на гостите Иван Радованович върна необмислено топката към своя вратар, а Блерим Джемайли овладя кълбото и го пусна към Единсон Кавани, за когото остана най-лесното – да открие резултата.
   Уругваецът го стори, а в 37-ата минута шутира силно към пазената от Алберто Фонтана врата и след намесата на стража Паоло Канаваро се разписа за 2:0.

След почивката Наполи намали оборотите и в края на двубоя Новара имаше няколко добри възможности да намали резултата, но не успя да го стори и така остана в зоната на изпадащите, с 25 точки от 33 мача.
   Наполи пък вече има 51 пункта в своя актив и временно е на пето място, което обаче Рома ще има шанс да си върне, ако вземе визитата си на лидера Ювентус.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Maggio, Gargano, Inler (32' st Vargas), Zuniga (45' st Dossena), Dzemaili, Hamsik (49' st Ammendola), Cavani. A disp. Colombo, Fernandez, Fideleff, Britos. All. Mazzarri
Novara: Fontana, Morganella, Lisuzzo, Centurioni, Paci (33' Dellafiore), Gemiti, Porcari, Radovanovic (11' st Pesce), Jensen, Mascara (33' st Rubino), Caracciolo. A disp. Coser, Rinaudo, Mazzarani, Morimoto. All. Tesser
Arbitro: Doveri di Roma
Marcatore: 21' pt Cavani, 38' pt Cannavaro
Note: prima del match minuto di raccoglimento per la scomparsa di Piermario Morosini. Ammoniti Morganella, Campagnaro