събота, 21 юли 2012 г.

Наполи се наложи над Байерн в зрелищен мач

http://www.sscnapoli.it/userfiles/image/DIMARO%202012/naba%20(12).jpgНаполи постигна изключително драматична победа над Байерн Мюнхен с 3:2 в приятелска среща, която се игра на Общинския стадион в италанския град Арко. Освен петте гола, зрителите по трибуните видяха два обрата и красив футбол.
   Двата тима изиграха две срещи помежду си през миналия сезон, когато попаднаха в една група в Шампионската лига. Първата среща в Италия завърши 1:1, а на „Алианц Арина“ германците се потрудиха доста за успеха с 3:2

Баварците дръпнаха с гол напред още преди да изтекла 20-ата минута на мача, като точен за тях бе левият краен бранител Давид Алаба, който по-късно напусна принудително терена заради травма.
    Италианците направиха всичко възможно да изравнят резултата и малко преди почивката капитанът Паоло Канаваро увенча усилията на тима си с атрактивно попадение, възползвайки се по най-добрия начин от слабата игра в отбрана на германците.
    В средата на втората част Хуан Камило Сунига размина няколко играчи на Байерн по фланга и поднесе топката на Горан Пандев, за който остана само да я прати в опразнената врата за 2:1.

Преднината на неаполитанците обаче бе заличена в 74-ата минута с отлично изпълнение на Шердан Шакири от пряк свободен удар. Новото попълнение в редиците на баварците завъртя неспасяемо топката в горния ъгъл от около 22 метра.
    В 82-ата младият Лоренцо Инсине донесе победата на Наполи, след като първо негов изстрел бе блокиран, нападателят се пребори за топката и този път я прати в мрежата за крайното 3:2.

Napoli: Rosati, Campagnaro (35' st Grava), Cannavaro (1' st Fernandez), Britos (15' st Aronica), Zuniga (41' st Bariti), Dzemaili (43' st Fornito), Inler (1' st Gargano), Hamsik (43' st Palma), Dossena (26' st Vitale), Insigne (41' st Novothny), Vargas (15' st Pandev). A disp. Colombo. All. Mazzarri
Bayern Monaco: Starke, Rafinha (1' st Hojbjerg), Van Buyten, Dante, Contento, Timoshchuk, Luiz Gustavo, Robben, Shaqiri, Alaba (40' Cam Emre), Mandzukic (15' st Pizarro). All. Heynckes
Arbitro: Peruzzo di Schio
Marcatori: 16' pt Alaba, 45' pt Cannavaro, 21' st Pandev, 29' st Shaquiri, 37' st Insigne