понеделник, 30 юли 2012 г.

Хамшик и Пандев поставиха Леверкузен на колене

Наполи продължава да се представя изключително стабилно по време на лятната си подготовка, след като тимът надви немския Леверкузен с 2:1. Приятелската среща се игра на стадион "Сан Паоло", а попаденията за италианския тим бяха дело на Марек Хамшик и Горан Пандев.
   Младата надежда на неаполитанци Лоренцо Инсине този път не успя да се разпише за тима, а немците пропиляха страхотни голови възможности чрез Симон Ролфес, който пропусна две невероятни положения. Срещата започна с перфектно положение за Леверкузен, открило се през Ролфес в 11-ата минута. Той бе изведен на позиция един срещу един с вратаря на италианския тим, но ударът му по земя мина на сантиметри край страничната греда. Точно четири минути по-късно Инсине овладя една висока топка, но бранител на гостите се справи с него и в крайна сметка му попречи да отправи точен удар. В 27-ата минута обаче Инсине се справи с противников бранител и пред малкото наказателно поле намери Хамшик, за който остана само да засече топката и го направи, за да открие резултата.
   Щефан Кислин имаше шанс да изравни веднага, но пропусна страхотно положение До края на полувремето не се стигна до повече голове, но втората част започна перфектно за Леверкузен и при едно изпълнение на корнер Мануел Фридрих бе оставен непокрит и реализира изравнителното попадение. Последваха силни удари на Блерим Джемаили и Марек Хамшик, от които обаче не се стигна до голове. В 51-ата минута обаче Горан Пандев донесе успеха на Наполи. Джемаили отправи силен удар с воле, който бе спасен от Лено, но при добавката с глава Пандев бе точен и вкара за 2:1.

Инсине имаше страхотен шанс да увеличи аванса на Наполи малко по-късно, но не стигна до гол. До края нямаше повече попадения и резултатът се запази.

НАПОЛИ - ЛЕВЕРКУЗЕН 2:1
1:0 Хамшик (28)
1:1 Фридрих (46)
2:1 Пандев (51)
Napoli: Rosati, Campagnaro (16' st Fernandez), Cannavaro (31' st Gamberini), Britos (26' st Aronica), Zuniga, Dzemaili (11' st Behrami), Gargano (45' st Fornito), Hamsik (31' st Vitale), Dossena (16' st Maggio), Insigne (43' st Bariti), Pandev (38' st Novothny). A disp. De Sanctis, Colombo, Grava. All. Mazzarri
Bayer Leverkusen: Leno, Schwabb, Friedrich (16' st Toprak), Wollscheid, Kadlec, Bender (16' st Sam), Reinartz (45' st Ortega), Rolfes, Castro (45' st Push), Kiesling (16' st J.Fernandez), Schurrle (1' st Bellerabi). All. Hyypia-Lewandowski
Arbitro: Di Bello di Barletta
Marcatori: 27' pt Hamsik, 2' st Friedrich, 6' st Pandev