неделя, 13 януари 2013 г.

Наполи излезе 3-и след 3:0 над Палермо.

Отборът на Наполи направи нова важна крачка в борбата си за класиране за Шампионската лига догодина, след като днес се справи с тима на Палермо с класическото 3:0. Двубоят се игра на стадион "Сан Паоло" и бе от програмата на 20-ия кръг на италианската Серия "А".
   Срещата премина под диктовката на домакините и започна с неточен удар на Андреа Досена. Положенията пред двете врати в началните минути обаче бяха рядкост.

Така дойде 30-ата минута, когато "небесно-сините" излязоха напред в резултата. Тогава Хамшик центрира от корнер в наказателното поле, където Маджо се извиси над всички и с глава даде аванс на неаполитанците.
   Само 4 минути по-късно Наполи нокаутира своя съперник с попадение на Инлер, дошло след асистенция на Хамшик.
   До края на полувремето темпото падна и зрителите на "Сан Паоло" не видяха повече голове. Въпреки това един любопитен момент прикова вниманието в 39-ата минута, когато Барето нацели напречната греда на Де Санктис директно от корнер.
   Втората част отново стартира по-добре за домакините и Маджо, Инлер и Хамшик се отчетоха с неточни удари.
   Гостите от Сицилия пък рядко стигаха до възможности пред вратата на Наполи, като те се изразяваха основно чрез далечни изстрели.
   Така се стигна до 72-ата минута, когато Инсине оформи крайното 3:0, засичайки с десния крак хубаво подаване на Инлер.
   До края на двубоя гостите получиха инициативата, но Миколи и Анселмо пропуснаха да вкарат почетен гол.
   След успеха Наполи се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 40 точки, на 2 пред 4-ия Интер и на 2 зад 2-ия Лацио. Гостите от Палермо пък остават предпоследни с едва 15 пункта, на 4 от спасителния бряг.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Britos (79' Fernandez), Gamberini, Maggio, Behrami, Inler, Hamsik (87' Roberto Insigne), Zuniga, Pandev (68' Lorenzo Insigne), Cavani. A disp.Rosati, Colombo, Uvini, Armero, Dzemaili, Donadel, Mesto, El Kaddouri. All.Walter Mazzarri
Palermo: Ujkani, Von Bergen, Aronica, Garcia, Morganella, Anselmo, Barreto, Rios (55' Donati), Dossena, Brienza (65' Dybala), Budan (46' Miccoli). All. Giuseppe Sannino
Arbitro: Gervasoni di Mantova
Marcatori: 30' Maggio, 34' Inler, 73' Insigne
Note: ammoniti Anselmo, Barreto

Емануеле Калайо се завръща в Наполи!
 Riccaro Bigon ed Emanuele Calaiò - Napoli
След като през седмицата взе левия бек на Удинезе Пабло Армеро, днес Наполи се сдоби с още едно ново попълнение. Неаполитанци финализираха трансфера на нападателя на Сиена Емануеле Калайо. 31-годишният футболист пристига на "Сан Паоло" под наем до края на сезона, с опция да бъде закупен след това. Калайо за втори път в кариерата си ще носи екипа на Наполи. Той беше част от тима между 2005 и 2008 година, като в този период вкара 44 гола в 128 мача.