Порто взе минимален аванс от 1:0 срещу Наполи в първия осминафинал от Лига Европа. Драконите играха много силно през първото полувреме, но вратаря Рейна спаси отлични положения, а съдията отмени спорно гол за засада.
След паузата Наполи заигра много силно и пропусна 3 чисти положения за гол, преди в 57-ата минута Джаксон Мартинес да реши срещата с единственото попадение. Колумбиецът се разписа с хубав диагонален удар.
Това бе едва втората победа на Порто този сезон в евротурнирите. Наполи пък продължава без успех като гост в елиминации в Европа от 1994 г. насам. Все пак италианците имат добри шансове на реванша след седмица в Неапол.
    Наполи и Порто се бяха срещали два пъти до момента в историята, като италианците спечелиха и двете срещи през сезон 1974/75 с по 1:0. И сега Наполи бе фаворит, защото от осемте мача до момента в Европа този сезон, Драконите имаха само една победа. Не случайно това бе втори мач под ръковоството на новия треньор Луис Кастро, след като Пауло Фонсека бе уволнен миналата седмица.
Рафа Бенитес не можеше да използва Маджо, Сунига, Место и Рагаел заради контузии, а Жоржиньо нямаше право да играе. Въпреки това треньора изненадващо пуснан Паоло Енрике в средата на терена.
Порто обаче започна много по-добре мача и можеше да поведе след 11 минути. Вратарят на Наполи Пепе Рейна обаче отново демонстрира невероятна форма. След като спаси половин дузина положения срещу Рома през уикенда, сега испанеца отново показа рефлекса си. Мартинес се промъкна през защитата и стреля от въздуха от 5 мера, но Рейна спаси.
Вратарят на Наполи изби и удар на Стевен Дефур, а при продължението на атаката Карлос Едуардо се разписа, но попадението бе отменено за доста съмнителна засада.
Чак в края на полувремето Наполи се съвзе и имаше някакви атаки. Лоренцо Инсине проби индивидуално в наказателното поле и опита да намери Кайехон на далечната греда, но той бе изпреварен.
След почивката Порто можеше да открие с удар на Фернандо от дистанция, който Рейна отново изби. След това Игуаин пропусна от упор. Кайехон подаде към Пипита във вратарското поле, но удара му бе отклонен от вратаря Елтон в корнер.
От корнера Раул Албиол засече топката с глава, но пак вратаря на Драконите спаси своите. Наполи бе във вихъра си в началото на второто полувреме. В следващата атака Игуаин стреля по диагонала, Елтон изби в краката на Кайехон, който не успя да прати топката в мрежата.
И Наполи си плати за пропуските. В 57-ата минута след корнер, Джаксон Мартинес овладя топката и с прекрасен диагонален удар преодоля Рейна - 1:0. Това бе първи гол на колумбиеца в кариерата в Лига Европа. Мартинес бе съвсем близо до трансфер в Наполи през лятото.
Този гол смути Наполи и италианците дълго не успяха да създадат положение. Порто дори можеше да удвои аванса си в 83-ата минута, когато резервите Гилас и Кинтеро можеха да се разпишат. Първият бе блокиран, а след рикошета втория можеше да вкара с добавка, но уцели гредата.
Друга резерва, но за Наполи - Сапата, видя как удара му е избит от голлинията. Той стреля добре, но Майкон спря топката преди да влезе във вратата.

ПОРТО - НАПОЛИ 1:0
1:0 Мартинес 57
Порто: Елтон, Данило, Майкон, Мангала, Алекс Сандро, Фернандо, Куаресма, Дефур (87 Ерера), Карлос Едуардо (67 Кинтеро), Варела (72 Гилас), Мартинес
Наполи: Рейна, Ревейер, Албиол, Бритос, Гулам, Енрике, Бехрами, Кайехон (79 Пандев), Хамшик (74 Мертенс), Инсине, Игуаин (83 Сапата)