понеделник, 6 октомври 2014 г.

Наполи победи Торино след обрат

Наполи постигна важна победа в Серия А. Тимът на старши треньора Рафаел Бенитес се поздрави с успех над Торино с 2:1 като домакин.
   До триумфа не се стигна лесно. Неаполитанци осъществиха пълен обрат през второто полувреме. Силен мач направи Лоренцо Инсиниье, който се отчете с изравнителния гол и подаде за втория, дело на Кайехон. Резултатът бе открит с попадение на Фабио Куалярела.
   С тази победа Наполи стана седми във временното класиране с актив от 10 точки. Торино пък е на 14-ото място с 5 точки.  Домакините направиха силен мач, особено през второто полувреме, когато напълно надиграха съперника си. Те владееха топката 62% от игровото време и бяха отправили общо 19 удара към вратата, 11 от които в нейните очертания. Гостите стреляха към Жан-Франсоа Жилет едва 4 пъти, но единият от тях попадна право в целта.
   Резултатът бе открит още в 14-ата минута. Тогава Максимович намери добре Куалярела и той реализира. До края на частта играта се развиваше равностойно, като домакините се опитаха да върнат гола, но не успяха.
   През второто полувреме футболистите на Бенитес вдигнаха оборотите и 10 минути след почивката Инсиние вкара за 1:1. Силната игра на Наполи продължи и в 72-ата минута голмайсторът Инсиние подаде на Кайехон, който донесе крайния успех на домакините.

Napoli: Rafael, Maggio, Albiol, Koulibaly, Zuniga, Gargano (67' David Lopez), Inler, Callejon, Michu (71' Mertens), Insigne, Higuain (88' Mesto). A disp.Andujar, Colombo, Henrique, Ghoulam, Radosevic, De Guzman, Duvan. All.Rafa Benitez
Torino: Gillet, Maksimovic, Glik, Moretti, Darmian, Benassi (57' Gazzi), Vives (78' Sanchez), Peres (64' Molinaro), Larrondo, El Kaddouri, Quagliarella. All. Giampiero Ventura
Arbitro: Massa di Imperia
Marcatori: 14' Quagliarella, 55' L. Insigne, 73' J. Callejon
Note: ammoniti Benassi, Gargano, Michu, Vives, Quagliarella, Maggio