събота, 17 януари 2015 г.

Съдиите правят Ювентус непобедим

Лидерът в Серия А Ювентус постигна много ценна победа при гостуването си на Наполи в двубой от 18-ия кръг на Серия А.  Старата госпожа се наложи с 3:1 и така увеличи актива си на 43 точки, като отново води с 3 пред Рома. Освен това тимът спечели за първи път в Неапол от 2000 година.  Пол Погба даде аванс на гостуващия състав в средата на първата част със страхотен гол, но след почивката Мигел Бритос изравни. Малко след това обаче Мартин Касерес осигури триумфа на своите.
   Като цяло в мача нямаше много положения, но гостите постигнаха своето благодарение на класата си и не допуснаха Наполи да се приближи до тях. Хората на Рафа Бенитес остават 4-и с 30 точки.  И в двата тима имаше по една промяна от последните им мачове. За домакините Кулибали замени Енрике, а за гостите Лихтщайнер отстъпи мястото си на Мартин Касерес.
   Началото бе равностойно, но без да има опасни положения. Няколко опита за центрирания от двете страни не завършиха с успех. След корнер Давид Лопес стреля с глава, но твърде залеч от целта.  Гостите бяха отбора допуснали най-малко попадения при своите гостувания – само 3 и в 18-ата минута късметът ги покри. Хамшик опита двойно с Игуаин, но топката се отби от Киелини и попадна на пътя на Де Гузман, който обаче стреля над вратата от много добра позиция.  Това бяха силни минути за домакините, които се задържаха повече в половината на съперника, но не бяха прецизни в последната третина от терена. Ювентус чакаше своя момент и го получи в 29-ата минута.   Тогава Фернандо Йоренте задържа топката в наказателното поле и подаде на Тевес, който стреля, но намери тялото на съотборника си. От получилия се рикошет топката се отклони вляво към Пол Погба, който от въздуха не остави шансове на Рафаел и го прониза.  Неаполитанците бяха обнадеждени от факта, че в последните си 7 домакинства в първенството бяха вкарали поне по два гола, но до почивката така и не стигнаха до попадение. Те не създадоха чисти положения и разчитаха предимно на удари отдалеч, които не създаваха проблеми на Буфон и хората пред него.
   В 43-ата минута Старата госпожа бе близо со удвояване на аванса си, след като Тевес изведе Касерес зад защитата, който овладя и веднага стреля остро, но право в тялото на Рафаел, който улови и в крайна сметка не допусна пасивът на отбора му да бъде по-голям преди втората част.  Малко след паузата Киелини блокира удар на Кайехон, но като цяло началото не бе особено качествено. Дъждът се усили, а Наполи продължаваше да се затруднява при създаването на чисти ситуации, макар и да владееше повече топката.  В 64-ата минута обаче „Сан Паоло” избухна при статично положение. Мертенс центрира отлично от корнер, отбраната на Юве не бе добре подредена и Мигел Бритос засече с левия крак, правейки безпомощен Джанлуиджи Буфон и възстановявайки равенството.  Радостта на Наполи обаче бе кратка. В 69-ата минута Пирло изпълни отлично свободен удар и Мартин Касерес бе на точното място, за да засече от въздуха и да върне аванса на своите. При ситуацията останаха известни съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

Феновете на Наполи решиха, че техните любимци отново са изравнили в 74-ата минута, когато Джанлуиджи Буфон изпусна една висока топка и при разбъркването Касерес я прати в собствената си врата, но попадението бе отменено за нарушение срещу вратаря.  В следващите минути домакините опитаха да натиснат, но действаха по-скоро хаотично, пращайки високи топка към наказателното поле на Бианконерите, които не им носеха успех.
   В добавеното време драмата стана пълна. Първо резервата Дуван Сапата бе изведен сам срещу вратаря, пусна топката покрай него пред наказателното поле, но след това незнайно защо реши да се пльосне на земята и логично получи жълт картон за симулация.

Минута по-късно Гонсало Игуаин се измъкна в наказателното поле, излезе на добра позиция, но от добра позиция стреля разочароващо с левия крак и спечели само корнер.   След  него топката бе избита, гостите тръгнаха на контра и решиха всичко. Видал получи пред наказателното поле, освободи си пространство и със страхотен удар в горния ляв ъгъл гарантира успеха на Юве с 3:1.

Наполи: Рафаел, Маджо, Албиол, Кулибали, Бритос, Давид Лопес, Гаргано (83 Сапата), Кайехон (73 Габиадини), Хамшик (60 Мертенс), Де Гузман, Игуаин
Ювентус: Буфон, Касерес (80 Огбона), Бонучи, Киелини, Евра, Маркизио, Пирло, Погба (70 Лихтщайнер), Видал, Тевес, Йоренте (75 Мората)

Лидерът в Серия А Ювентус постигна много ценна победа при гостуването си на Наполи в двубой от 18-ия кръг на Серия А.

Старата госпожа се наложи с 3:1 и така увеличи актива си на 43 точки, като отново води с 3 пред Рома. Освен това тимът спечели за първи път в Неапол от 2000 година.

Пол Погба даде аванс на гостуващия състав в средата на първата част със страхотен гол, но след почивката Мигел Бритос изравни. Малко след това обаче Мартин Касерес осигури триумфа на своите.

Като цяло в мача нямаше много положения, но гостите постигнаха своето благодарение на класата си и не допуснаха Наполи да се приближи до тях. Хората на Рафа Бенитес остават 4-и с 30 точки.

И в двата тима имаше по една промяна от последните им мачове. За домакините Кулибали замени Енрике, а за гостите Лихтщайнер отстъпи мястото си на Мартин Касерес.

Началото бе равностойно, но без да има опасни положения. Няколко опита за центрирания от двете страни не завършиха с успех. След корнер Давид Лопес стреля с глава, но твърде залеч от целта.

Гостите бяха отбора допуснали най-малко попадения при своите гостувания – само 3 и в 18-ата минута късметът ги покри. Хамшик опита двойно с Игуаин, но топката се отби от Киелини и попадна на пътя на Де Гузман, който обаче стреля над вратата от много добра позиция.

Това бяха силни минути за домакините, които се задържаха повече в половината на съперника, но не бяха прецизни в последната третина от терена. Ювентус чакаше своя момент и го получи в 29-ата минута.

Тогава Фернандо Йоренте задържа топката в наказателното поле и подаде на Тевес, който стреля, но намери тялото на съотборника си. От получилия се рикошет топката се отклони вляво към Пол Погба, който от въздуха не остави шансове на Рафаел и го прониза.

Неаполитанците бяха обнадеждени от факта, че в последните си 7 домакинства в първенството бяха вкарали поне по два гола, но до почивката така и не стигнаха до попадение. Те не създадоха чисти положения и разчитаха предимно на удари отдалеч, които не създаваха проблеми на Буфон и хората пред него.

В 43-ата минута Старата госпожа бе близо со удвояване на аванса си, след като Тевес изведе Касерес зад защитата, който овладя и веднага стреля остро, но право в тялото на Рафаел, който улови и в крайна сметка не допусна пасивът на отбора му да бъде по-голям преди втората част.

Малко след паузата Киелини блокира удар на Кайехон, но като цяло началото не бе особено качествено. Дъждът се усили, а Наполи продължаваше да се затруднява при създаването на чисти ситуации, макар и да владееше повече топката.

В 64-ата минута обаче „Сан Паоло” избухна при статично положение. Мертенс центрира отлично от корнер, отбраната на Юве не бе добре подредена и Мигел Бритос засече с левия крак, правейки безпомощен Джанлуиджи Буфон и възстановявайки равенството.

Радостта на Наполи обаче бе кратка. В 69-ата минута Пирло изпълни отлично свободен удар и Мартин Касерес бе на точното място, за да засече от въздуха и да върне аванса на своите. При ситуацията останаха известни съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

Феновете на Наполи решиха, че техните любимци отново са изравнили в 74-ата минута, когато Джанлуиджи Буфон изпусна една висока топка и при разбъркването Касерес я прати в собствената си врата, но попадението бе отменено за нарушение срещу вратаря.

В следващите минути домакините опитаха да натиснат, но действаха по-скоро хаотично, пращайки високи топка към наказателното поле на Бианконерите, които не им носеха успех.

Минута по-късно Гонсало Игуаин се измъкна в наказателното поле, излезе на добра позиция, но от добра позиция стреля разочароващо с левия крак и спечели само корнер.

След него топката бе избита, гостите тръгнаха на контра и решиха всичко. Видал получи пред наказателното поле, освободи си пространство и със страхотен удар в горния ляв ъгъл гарантира успеха на Юве с 3:1.

Наполи – Ювентус    1:3

0:1    Погба    29
1:1    Бритос    64
1:2    Касерес    69
1:3    Видал    94

Бенитес: В Италия научих израза "случва се"

От Топспорт

Срещу Ювентус винаги се случва

Наставникът на Наполи Рафаел Бенитес не можа да скрие огорчението си след загубата от Ювентус с 1:3. Подобно на президента на клуба Аурелио Де Лаурентис, и той недоумяваше защо не беше отсъдена засада при втория гол на гостите, отбелязан от Мартин Касерес. На пресконференцията след мача Бенитес беше доста ироничен в коментара си за съдийството и посъветва Рома да не се надява, че може да се пребори за титлата с Юве.

"Ювентус е много силен отбор, но не беше трудно да се види бялата фланелка и превръзката на главата на Киелини, който се намираше в засада. Още миналия сезон научих израза "случва се". Срещу Ювентус винаги се случва. Имахме своите шансове при 1:1, но голът от засада промени всичко", заяви испанският специалист.

"Поздравления за Ювентус. Те имат класа и работят здраво, затова спечелиха титлата в последните три години и ще я спечелят отново. Гневът ни идва от факта, че заради подобни грешки не сме поставени в равни условия", продължи Бенитес.

Попитан дали съдийството в мача снощи е един вид наказание за това, че Наполи надви Ювентус за Суперкупата на Италия, той отговори: "Ще кажа само, че Ювентус ще е шампион. След толкова много изгледани техни мачове, съм сигурен в това, което казвам. Съжалявам за Рома, но вече осъзнах, че титлата ще е за Юве".