неделя, 18 януари 2015 г.

Наполи прескочи Лацио

Наполи зае място в топ 3 на Серия А след минимална победа 1:0 като гост на Лацио в 19-ия кръг. 10-ият гол на Гонсало Игуаин този сезон беше достатъчен, въпреки натиска на домакините през второто полувреме.
    Само една точка разделяше отборите преди сблъсъка за третото място, даващо право на участие в Шампионската лига. „Римските орли” имаха редица контузени футболисти, докато неаполитанците изненадващо оставиха Марек Хамшик на пейката.
   Гонсало Игуаин даде аванс на Наполи от никакъв ъгъл. В 18-ата минута той мина покрай Стеафн Раду по фланга и преодоля Етрит Бериша от невъзможно място. Игуаин прати в близкия горен ъгъл под гредата и вратарят остана изненадан. Добра работа свърши Дрис Мертенс, а Пипита изрази радостта си с фланелка на контузения си съотборник Инсиние.
    Лацио реагира, но Марко Пароло уцели напречната греда от свободен удар при преодолян Рафаел. Преди това далечен удар на Лукас Билия мина съвсем близо. Педро Луис Каванда пропиля златна възможност, след като бе оставен абсолютно непокрит, но прати право в Рафаел.
   Лацио натисна през второто полувреме, но не успя да създаде толкова изгодни ситуации, като далечните опити не доведоха до нищо.  Тимът на Рафаел Бенитес дебнеше на контраатака и в 86-ата минута Хосе Кайехон несполучи с акробатичен опит.
    Кайехон трябваше да сложи точка на спора в добавеното време, когато Марек Хамшик центрира прострелно, но испанецът не успя да засече качествено.

ЛАЦИО (4-3-3): Бериша - Баста, Цана, Раду, Каванда (83'-Перейриня) - Ледесма (46'-Клозе), Биля, Пароло (81'-Каталди) - Кандрева, Джорджевич, Кейта.
Старши треньор: СТЕФАНО ПИОЛИ.