неделя, 21 септември 2008 г.

Десет от Наполи взеха точка на Удинезе

Въпреки че доигра днешната среща с Удинезе с десет души, отборът на Наполи спечели точка при гостуването си на "Фриули".

През първото полувреме зрителите на стадиона в Удине видяха приятна игра от двата отбора, но липса на попадения в една от двете врати. Домакините бяха една идея по-активни, като в техните редици до почивката се отличиха чилиецът Алексис Санчес и Тото Ди Натале. Италианският национал имаше отличен шанс в 36-ата минута, но ударът му с глава мина над вратата.

След подновяването на играта нещата отново бяха равностойни на терена, когато в 72-ата минута защитникът на Наполи Фабиано Сантакроче извърши нарушение срещу Маурицио Домици и реферът Орсато показа втори жълт картон за играча на гостите. В крайна сметка 0:0 и по точка за отборите на Паскуале Марино и Еди Рея.

В четвъртия кръг на Серия "А" Удинезе приема костеливия тим на Болоня, а на "Сан Паоло" в Неапол гостува Палермо за дербито на Южна Италия с Наполи.

УДИНЕЗЕ - НАПОЛИ 0:0

УДИНЕЗЕ (4-3-3): Ханданович, Мота, Кода, Домици, Лукович, Инлер, Д'Агостино (Тисоне), Исла, Санчес, Куалярела, Ди Натале (Пепе). Треньор: Марино

НАПОЛИ (3-5-2): Йецо, Сантакроче, Ринаудо, Ароника, Монтервино, Гаргано, Блази, Пациенца, Витале (Манини), Пиа (Денис), Салайета. Треньор: Рея

СЪДИЯ: Орсато

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Инлер, Пепе (У); Сантакроче, Витале, Пациенца (Н)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Сантакраче (Н)

СТАДИОН: "Фриули"