събота, 31 януари 2009 г.

Наполи и Удинезе не излъчиха победител след зрелищно 2:2

Napoli-Udinese 2-2

След като преди три дни Удинезе изненадващо победи с 2:1 втория във временното подреждане Ювентус очакванията за днешния двубой от 22-я кръг срещу домакина Наполи бяха за нова убедителна победа. Фактите говореха в пълна подкрепа за това твърдение. Наполи бе загубил последните си четири срещи, но само една от тях бе на „Стадио Сан Паоло” – 0:3 срещу Рома. Удинезе от своя страна страда от тежък синдром при гостуванията си, претърпявайки загуби в 70 процента от мачовете далеч от дома. Езекиел Лаевци даде старт на головатяа фиеста в първото полувреме.
Аржентинецът показа страхотни качества и наказа колубийският бранител Кристиан Сапата с невероятната си игра. Първото попадение в срещата падна след удар на Лавеци, който бе щастливо отклонен от Лукович. Минути след това Марек Хамшик удвои предниата за удоволствието на 40-те хиляди тифози по тибуните. Словакът, завърнал се след наказание, засече пряк свободен удар на Гаргано и матира противниковия страж Ханданович.
Гостите, загубили първоначалната си инерция, получиха шанс да се върнат в срещата. Реферът на срещата отсъди дузпа в полза на гостите за високо вдигнат крак на Канаваро срещу Сапата. Ди Натале се нагърби с отговорността на наказетлния удар и в последствие уверено заблуди вратаря, изпращайки топката в противоположната посока. Голът спомогна за увереността на гостите и в заключителните моменти на първата част Фабио Куалярела добави името си за пореден път сред тези на голамайсторите. Голът на нападателя вероятно би се класирал на първо място сред най-красивите попадения за месеца. Италиаският нападател получи центриране и с акробатично изпълнение над главата запрати топката в мрежата от границата на наказателното поле. През второто полувреме Наполи възобнови домакинския си натиск и смените предприети от Еди Рея подкрепиха инициативата на неаполитанците. Бившата звезда на Ювентус Марсело Салайета взе мястото си на върха на нападението, като в крайна сметка можеше само да съжалява за пропуснатите възможности.