неделя, 6 март 2011 г.

Наполи с  грешна стъпка в борбата за титлата

Отборът на Наполи регистрира нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Серия А, след като се издъни с равенство 0:0 на „Сан Паоло” срещу един от слабаците в шампионата – Бреша. Домакините пропуснаха доста ситуации през първата част, а през второто полувреме зрителите видяха едва две по-интересни възможности.

Броени секунди след първия съдийски сигнал, Едисон Кавани пропиля хубаво положение. Ударът на уругваеца от близко разстояние обаче бе отразен от Аркари и нулевото равенство се запази. Последваха нови силни минути за домакините и нова добра ситуация, отново пропиляна от Кавани.

Бреша пък отвърна с няколко възможности, които обаче не бяха реализирани от Андреа Карачоло и Алесандро Диаманти.

До почивката Хамшик, Цунига и Кавани отново пропуснаха да се разпишат, а в последната минута на първата част Диаманти не намери целта. Така почивката дойде при нулево равенство.

През второто полувреме зрителите на „Сан Паоло” бяха напълно отегчени, като единствените изстрели за Наполи по време на вторите 45 минути бяха отправени от Гаргано и Маскара, но и двата удара не намериха рамките на вратата.
   Така Наполи стъпи накриво и остава на третото място, където е с 53 точки. Бреша е 19-ти с 25.