неделя, 11 септември 2011 г.

Наполи оглави класирането в Серия А

.

Отборът на Наполи, който се представи много силно през миналия сезон и завърши на третото място в Серия А, стартира с победа новата футболна година в Италия, след като в днешното си гостуване на Чезена се наложи с 3:1. Тимът от Неапол бе този, който създаде повече опасни ситуцаии, и заслужено си тръгна с трите точки от срещата.

Само след три минути игра Наполи вече водеше в резултата. Езекиел Лавеци получи пас от Уго Кампаняро и с чудесен изстрел с десния крак в средата на вратата разпечата Никола Равалия, правейки резултата 0:1.

Домакините от Чезена обаче се активизираха и в 24-ата минута се върнаха мача, след като резултатът бе изравнен. Роберто Гуана стреля с левия крак и прати неспасяемо кълбото зад Морган Де Санктис. С асистенция се отчете Едер.

До края на първата част Единсон Кавани пропусна да се разпише за гостите, а Адриан Муту и Антонио Кандрева не съумяха да реализират гол за Чезена.

Домакините останаха с десет души на терена в 56-ата минута, след като Беналуан получи два жълти картона само в рамките на 4 минути. Кампаняро изведе Наполи с гол напред в 67-ата минута, а крайното 1:3 оформи Марек Хамшик. През втората част Чезена отправи само два изстрела към Де Санктис и това се случи в заключителните минути от двубоя.

Така Наполи стартира сезона с победа и вече има три точки.

Cesena: Ravaglia, Comotto, Van Bergen, Benalouane, Lauro, Parolo (36' st Martinez), Guana, Colucci (13'  st Rossi), Eder (24' st Bogdani), Mutu, Candreva. A disp. Calderoni, Ricci, Meza Colli, Ceccarelli. All. Gianpaolo
Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica (21' st Pandev), Maggio, Inler, Dzemaili, Dossena, Santana (16' st Hamsik), Lavezzi (38' st Fernandez), Cavani. A disp. Rosati, Zuniga, Chavez, Mascara. All. Mazzarri
Arbitro: Bergonzi di Genova
Marcatori: 4' pt Lavezzi, 24' pt Guana, 22' st Campagnaro, 42' st Hamsik
Note: ammoniti Santana, Candreva, Lavezzi, Cannavaro, Lauro. Espulso al 10' Benalouane per doppia ammonizione.