неделя, 23 септември 2012 г.

Издънка на Наполи

Отборът на Наполи  направи страхотна издънка и спря серията си от три поредни победи в Серия "А", като пропусна да запише четвърта. "Небесносините" завършиха 0:0 при гостуването си на отбора на Катаня, който игра от втората минута с човек по-малко заради червен картон на Пабло Алварес след нарушение срещу Кавани.
    Въпреки предимството си "небесносините" имаха затруднения да създадат чисти положения пред Мариано Андухар преди почивката. Най-чистото положение за първите 45 минути бе пред вратата на Морган Де Санктис, когато Николас Споли и Гонсало Берхесио не успяха да засекат центриране на Лоди на метри от голлинията. През второто полувреме играчите на гостите така и не успяха да намерят пролуки към мрежата на вратата пазена от Андухар.
    Неаполитанците някак си не намериха ритъм на игра и изпитваха сериозни проблеми при опитите да намерят пролуки към вратата на Катаня при добре сгъстената защита на сицилианците.
    Така Наполи пропусна отличен шанс да се изравни с Ювентус на върха с 12 точки. Тимът на Валтер Мадзари остана на второ място с 10 точки. Катаня пък е на 10-то място с актив от пет .

Catania-Napoli 0-0

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica (20' st Vargas), Maggio (38' st Dossena), Dzemaili, Inler (1' st Insigne), Hamsik, Zuniga, Pandev, Cavani. A disp.Rosati, Colombo, Grava, Gamberini, Fernandez, Donadel, Mesto, Behrami. All.Walter Mazzarri
Catania: Andujar, Alvarez, Legrottaglie, Spolli, Marchese, Biagianti (1' st Izco), Lodi, Almiron (29' st Castro), Gomez, Bergessio, Barrientos (22' pt Bellusci). All. Rolando Maran
Arbitro: Bergonzi di Genova
Note: al 2' espulso Alvarez per fallo da ultimo uomo. Ammoniti Zuniga, Begessio, Inler, Legrottaglie, Almiron, Aronica