неделя, 11 ноември 2012 г.

Наполи би след магически последни 10 минути

Отборът на Наполи постигна впечатляваща победа с 4:2 при гостуването си на Дженоа, като до към 80-ата минута резултатът беше 2:1 за "грифоните". Чиро Имобиле даде аванс на домакините в 23-ата минута, а Джандоменико Место изравни скоро след почивката. Андреа Бертолачи  обаче отново зарадва тифозите на "Мараси" с попадение в 56-ата минута, но гостите от Неапол се хвърлиха в щури атаки. Веднъж гредата спаси стража на Себастиан Фрей, но френският вратар нямаше какво да направи в 70-ата, 90-ата и 93-ата минута. Головете за "адзурите" от Юг бяха дело на Кавани, Марек Хамшик и Лоренцо Инсине.
   Така Кавани вече има 8 гола от 10 мача в Серия "А", като през седмицата Матадора наниза цели четири гола на Днипро в Лига Европа. Отборът на Валтер Мадзари остава в битката за титлата и не допусна загуба на точки днес и по-голямо изоставане от шампиона Ювентус.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Gamberini, Maggio, Behrami (73' Inler), Dzemaili, Hamsik, Dossena, Cavani, Pandev (38' Insigne). A disp.Rosati, Colombo, Aronica, Britos, Fernandez, Grava, Donadel, Vargas. All.Walter Mazzarri
Genoa: Frey, Sampirisi, Granqvist, Canini, Moretti, Jankovic, Kucka, Tozser (62' Seymour), Bertolacci (70' Merkel), Antonelli (82' Piscitella), Immobile. All. Luigi Delneri
Arbitro: Rizzoli di Bologna
Marcatori: 23' Immobile, 54' Mesto, 56' Bertolacci, 79' Cavani, 90' Hamsik, 90'+4' Insigne
Note: ammoniti Dzemaili, Behrami, Merkel.