неделя, 4 ноември 2012 г.

Гаф на защитник провали Наполи срещу Торино

Отборът на Наполи стигна само до 1:1 при домакинството си на Торино в 11-ия кръг на Серия "А". Футболистите на Валтер Мадзари изпуснаха победата в последната минута, когато безумна грешка на току-що влезлия на терена защитник Салваторе Ароника позволи на резервата Джанлука Сансоне да донесе точката на "биковете".
    Мачът започна отлично за тима на Наполи, който поведе в резултата още в 6-ата минута с гол на уругвайския нападател Кавани. Словашкият офанзивен халф Марек Хамшик центрира отдясно, вратарят Жан-Франсоа Жиле се намеси неумело и "Матадора" с лекота на празна врата откри резултата. В 85-ата минута Хамшик удари греда, но въпреки това изглеждаше, че неаполитанците ще се поздравят с победа. В последната минута обаче появилият се в игра в 86-ата минута Ароника се опита да върне топката назад към вратаря Морган Де Санктис, но го направи по ужасен начин и подари кълбото на Сансоне. Нападателят преодоля Де Санктис и на празна врата реализира за 1:1.
    С този хикс Наполи пропусна отличен шанс да скъси дистанцията до лидера Ювентус. "Матадора" и компания заемат трето място в класирането с 23 точки - на 5 зад лидера Юве и на 4 зад втория Интер. Торино пък е 13-и с 11 точки.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Gamberini, Maggio, Behrami, Dzemaili (77' Inler), Hamsik, Dossena (86' Aronica), Pandev (63' Insigne), Cavani. A disp.Rosati, Colombo, Britos, Fernandez, Grava, Donadel, Mesto, Vargas. All.Walter Mazzarri

Torino: Gillet, Darmian, Glik, Rodriguez, D Ambrosio, Basha, Gazzi (46' Brighi), Cerci, Sgrigna (70' Sansone), Bianchi, Vives (74' Santana). All. G. Ventura

Arbitro: Valeri di Roma
Marcatori: 6' Cavani, 91' Sansone
Note: ammoniti Dzemaili, Basha, Cerci, Brighi, Behrami, Dossena, Sansone. Espulso Mazzarri al 90'.