петък, 9 ноември 2012 г.

Кавани, Кавани, Кавани, Кавани

-->

Уругвайският нападател Единсон Кавани реализира и четирите попадения за Наполи при победата над Днипро с 4:2 в среща от група „F” на турнира Лига Европа. Двубоят се проведе на стадион „Сан Паоло” в Неапол, а гостите водеха с 2:1 до 77-ата минута на срещата. До края на двубоя обаче Наполи отбеляза нови три гола и по този начин се поздрави с победата с 4:2. Поражението бе първо за Днипро в груповата фаза на надпреварата.

Наполи излезе с гол напред в 7-ата минута, когато Единсон Кавани прати кълбото неспасяемо в мрежата на гостите. До края на първата част обаче Днипро успя да възстанови равенството. Точен за 1:1 в 33-ата минута бе Артем Федетский. При този резултат дойде и почивката на срещата.

Днипро поведе с 2:1 в 52-ата минута, след като Роман Зозуля се разписа след страхотен изстрел с десния крак. Авансът на украинския тим от едно попадение се запази до 77-ата минута, когато Единсон Кавани успя да реализира втория си гол в мача и по този начин направи резултата 2:2. Наполи осъществи пълен обрат в 88-ата минута, когато Единсон Кавани вкара трети гол и оформи своя хеттрик. До края на срещата уругвайският нападател се разписа още веднъж – Кавани реализира четвъртия си гол в срещата в 3-ата минута на добавеното време и по този начин оформи крайното 4:2.
-->

Napoli: Rosati, Fernandez, Aronica (73' Pandev), Britos, Mesto, Donadel (55' Hamsik), Inler, Dzemaili, Dossena, Cavani, Vargas (55' Insigne). A disp.De Sanctis, Campagnaro, Maggio, Behrami. All.Walter Mazzarri

FC Dnipro: Lastuvka, Mandziuk, Mazuch, Odibe, Denisov, Fedetskiy (86' Matheus), Rotan, Kankava, Konoplyanka (82' Cheberyachko), Aliev (56' Giuliano), Zozulya. All. Juande Ramos

Arbitro: Yefet (Israele)
Marcatori: 7' Cavani, 33' Fedetskiy, 52' Zozulya, 77' Cavani, 88' Cavani, 90'+3' Cavani
Note: ammoniti Konoplyanka, Aliev, Inler, Rotan, Mandziuk, Fernandez

-->

Кавани се прицели в рекорд на Марадона

Звездата на Наполи Единсон Кавани сподели, че мечта е да подобри постижението на Диего Марадона като голмайстор № 1 в историята на клуба.
  Легендарният аржентинец отбеляза впечатляващите 115 попадения за 7 години в Неапол, а Кавани смята да се постарае и да задмине рекорда.
  До момента бившият играч на Палермо има 79 гола за Наполи, включително и четирите, които вкара снощи при победата над Днипро с 4:2. С тях пък той достигна 13 гола през настоящия сезон.
  „Рекордът на Марадона? Бавно скъсявам разликата“, заяви уругвайският национал. „Мога да достигна неговото постижение.“
  „Винаги е приятно, когато вкараш, особено ако си нападател. Наполи обаче не зависи само от Кавани. Вкарах четири гола, но моите съотборници ме улесниха с четири чудесни асистенции“, добави Кавани.